Mūsu cilvēki

Gaidis Bērziņš

11. Saeimas deputāts, Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Jānis Bordāns: valstij naidīgi noskaņotu politisko partiju reģistrācijas iespējamība ir tiešs demokrātijas apdraudējums

30.07.2012 19:06

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzskata, ka demokrātiskā valstī nav pieļaujams, ka politiskajās partijās, proti - organizācijās, kuru pašsaprotamais mērķis ir iegūt varu valstī, darbojas un, jo īpaši tās vada personas, kuras aktīvi veicina naida izpausmes sabiedrībā.

„Šādu pretvalstiski noskaņotu personu dibināts un vadīts politisks spēks apdraud sabiedrības drošību,” savu pārliecību pauž tieslietu ministrs.

2012.gada 16.jūlijā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra (UR) politisko partiju reģistrā tika reģistrētas izmaiņas, saskaņā ar kurām tika mainīts politiskās partijas „13.janvāra kustība” nosaukums uz Partija „Par Dzimto Valodu!”, mainīts tās mērķis un partijas valdes sastāvs.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns lūdz UR vadītājam sniegt skaidrojumu par šādu izmaiņu reģistrācijas tiesiskajiem aspektiem, kā arī norādīt uz iespējamiem trūkumiem tiesiskajā regulējumā, kas pieļauj tādu izmaiņu un izpildinstitūcijas locekļu, kuri kurina naidu sabiedrībā un kuru darbības ir klaji vērstas pret Latvijas valsts konstitucionālajām vērtībām, reģistrāciju.

Līga Ādamsone,
Tieslietu ministra preses sekretāre.

Iet atpakaļ