Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Jānis Bordāns: Prokurori ir centrālās personas, kas veido tiesiskumu

09.01.2013 16:26

Jānis Bordāns atklāj semināru virsprokuroriem. Foto: TM

Prokurori nav starpposms starp policiju un tiesu - prokurori ir centrālās personas, kas veido Latvijas tiesiskumu, uzrunājot virsprokurorus projekta "Ilgtermiņa mācību stratēģijas prokuroriem attīstība un ieviešana'' atklāšanā, izteicās tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Tieslietu ministrs minēja, ka galvenais tieslietu sistēmu ir saskatīt kā veselumu, neizdalot prokuratūras un policijas darbu, jo sabiedrībai svarīgākais ir fakts, vai sistēma strādā un vai viņi jūtas aizsargāti, līdz ar to jāstrādā visām struktūrām. Tomēr viņš atzina, ka bieži vien noziegumu neatklāšanas un noziedznieku nesodīšanas gadījumos ir vainīga tieši prokuratūra.

Prokuratūra, pareizi dodot norādījumus gan policijai, gan tiesai, var panākt lietas veiksmīgu izmeklēšanu, secināja Bordāns. "Prokurors nav tiesas ēna un fons - prokurors pārstāv sabiedrību tiesā, bet, manuprāt, pašlaik prokurora darbs paliek kaut kur pa vidu," skaidroja ministrs, norādot, ka sabiedrībai prokurora loma tomēr nav līdz galam izprasta.

Avots: LETA

Latvijas Tiesnešu mācību centrs (LTMC) skandināvu fonda "Nordplus" projekta laikā šodien uzsāka semināru ciklu prokuroriem. Pirmajā seminārā piedalījās virsprokurori no visas Latvijas un tajā notika diskusijas par kritērijiem un kārtību, kādā varētu notikt prokuroru darba izvērtēšana mūsu valstī.

Iet atpakaļ