Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Jadviga Neilande: Jūrmala ir kūrortpilsēta un Jūrmalā jāpelna nauda visu gadu

29.04.2013 16:04

Kāpēc es kandidēju Jūrmalā?

Jadviga Neilande, NA – VL/TB/LNNK Jūrmalas nodaļas līdzpriekšsēdētāja.

Jadviga NeilandeEsmu profesionāla nodokļu konsultante un Latvijas nodokļu konsultantu asociācijas biedrs. Politikā es ienācu pēc 10.Saeimas vēlēšanām, kad nespēju vairs samierināties ar valstī notiekošo netaisnību. Valstī pieauga nabadzība, korupcija, ēnu ekonomika, cilvēkos saruka nacionālā pašapziņa un tie akli ticēja mītiem jeb meliem, ko tiem pasvieda attiecīgie politiķi.

Izmantojot savas profesionālās zināšanas jomās, kas skar tautsaimniecību un fiskālo politiku, es aktīvi līdzdarbojos ar saviem biedriem partijā „Visu Latvijai” un kopā uzrakstījām Nacionālās apvienības programmu. Kā gandarījums ir tas, ka mūsu programma attiecībā uz atsevišķiem jautājumiem tika realizēta, kā, piemēram, tika sakārtoti jautājumi komercdarbībā saistībā ar avansa norēķiniem, aizdevumiem, skaidro naudu, darījumiem zemu nodokļu un beznodokļu valstīm, kā arī daudzi citi.

Tā kā mans ikdienas darbs ir saistīts ar komersantiem, esmu sapratusi, cik maz mums tomēr ir zināšanu un ambīciju. Tādēļ es uzrakstīju līdz šim Latvijā vēl nebijušu unikālu grāmatu „Komersanta ABC”, ko iespiedis apgāds „Zvaigzne”.

Uzņēmējdarbību zināšanu un ambīciju trūkumu, kas mijas ar nemācēšanu pārdot savu preci un pakalpojumu, var novērot it visur Latvijā. Piemēram, kā tas nākas, ka Eiropas uzņēmumi aicina no Latvijas cilvēkus vākt rabarberus, ka tie pārdod Latvijā linu eļļu, audzē zemenes utt. Cik zema tad ir mūsu pašapziņa, ja paši to savā zemē nedaram, bet izpārdodam to par lētu naudu ārzemniekiem, kas Latvijā mācēs nopelnīt naudu, padarot mūs par kalpiem. Vai tad mēs paši to nevarm darīt? Ja jau to dara ārzemnieki, kaut kam taču viņi to savu preci pārdod. Tad kam viņi to pārdod un par kādu cenu? Domāju, ka šīs lietas cilvēkiem vajadzēja jau apgūt skolas solā. Citādi mums ir viena liela problēma Latvijā, ka mākam ražot, bet nemākam pārdot. Un tas pats attiecas arī uz pakalpojumiem - kūrortu un tūrismu.

Interesanti, ka citās valstīs un pat pilsētās it visur padomāts par tādiem biznesa veidiem kā kūrorts, atpūta, veselība, sports, kultūra utt. Diemžēl Jūrmala pa šiem divdesmit gadiem nav iemācījusies pelnīt naudu, ja visa uzņēmējdarbības aktivitāte notiek tikai saistībā ar „Jaunā Viļņa” pasākumiem vasarā. Un mani pārsteidz arī tas, ka pieredzējuši ekonomisti, finansisti un uzņēmēji nesaprot risku, kādā var nonākt uzņēmējdarbība un visa taustsaimniecība, arī bankas, ja tās ir atkarīgas tikai no vienas valsts tirgus.

Jau sen bija jāsaprot, ka Jūrmala ir kūrortpilsēta un Jūrmalā jāpelna nauda visu gadu. Mums ir tik daudz ko darīt ziemā, pavasarī un rudenī. Jūrmalā var attīstīt veselības tūrismu, sporta un atpūtas tūrismu, kultūras un gardēžu tūrismu, izglītības iespējas utt. Jūrmalai ir jākļūst par vienu  no pasaules pērlēm, kuru apmeklē visdažādākie cilvēki, kur notiek augsta līmeņa kultūras pasākumi, konferences un kongresi, izglītības pasākumi.

Diemžēl mēs vairāk esam pieraduši koncentrēties tikai uz pabalstiem un sociālajiem jautājumiem, neizprotot to, ka bez uzņēmējdarbības nebūs darba un nebūs arī nodokļu. Līdz ar to arī pilsēta tad būs nabadzīga un pilsētas dzīve, pasākumi, pakalpojumi - ierobežoti. Tādēļ, lai mūsu pilsēta kļūtu par turīgu, skaistu un pieprasītu kūrortu tūristiem, mums jāvelta liels darbs kopā ar uzņēmējiem, lai turpmāk Jūrmalas deputāti un izpildvara veltītu maksimālu darbu uz to, lai radītu labvēlīgus apstākļus pilsētā uzņēmējdarbības veikšanai, kā arī paši iesaistītos jautājumos, kas popularizē Jūrmalas uzņēmējus pasaules tirgos. Piemēram, Jūrmalas pilsētas domē un citās publiskās vietās, tūristiem nav pieejami bukleti pat atpūtas iespējām Jūrmalā.

Jūrmalā vēlos redzēt taisnīgu, godīgu un caurspīdīgu pašvaldības darbu!

Tāpat Jūrmalā vēlos pārskatīt budžeta izlietojumu, lai nodokļu maksātāju nauda tiktu izlietota jūrmalnieku vajadzībām. Daudz darba vēlos veltīt revīzijas darbam, kā arī sabiedrisko pakalpojumu tarifu pārskatīšanai.

Ceru, ka mana profesionālā pieredze un zināšanas jūrmalniekiem palīdzēs!

Iet atpakaļ