Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Izsludina konkursu uz Latvijas Nacionālās operas operatīvo vadību

28.12.2011 11:02

Lai sakārtotu Latvijas Nacionālās operas (LNO) finanšu stāvokli, izstrādātu darbības stratēģiju un attīstības scenārijus, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende līdz jauna konkursa uz LNO vadību izsludināšanai izveidos operas operatīvo vadību.

Ministre otrdien, 27.decembrī, izveidoja darba grupu, kurai nedēļas laikā jāapzina un jāsniedz savi secinājumi par faktisko finanšu situāciju LNO un tās finanšu saistībām. Vienlaikus 28.decembrī tiks izsludināts konkurss uz LNO operatīvo vadību, kas pēc likuma var strādāt ne ilgāk par pusgadu.

Darba grupā strādās ministrijas Valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Uldis Lielpēters, LNO finanšu direktors Normunds Matutis, zvērināta revidente Sandra Vilcāne, Kultūras ministrijas grāmatvedības uzskaites un atskaites nodaļas vadītāja Ligita Romāne un ministres padomnieks Ints Dālderis. Darba grupas uzdevums būs līdz nedēļas beigām noskaidrot faktisko situāciju ar operas finansēm un apzināt tās kreditorus.

Laikā, kamēr strādās LNO operatīvā vadība, tiks izstrādāta operas darbības stratēģija un attīstības scenāriji, tai skaitā sagatavots pārskats par teātrim nepieciešamo dotāciju un spēju piesaistīt papildus līdzekļus. „Līdz jauna konkursa izsludināšanai analizēsim arī nepieciešamību mainīt likumu, lai turpmāk Latvijas Nacionālās operas valdē būtu nevis viens valdes loceklis, bet gan vairāki, nosakot katram valdes loceklim atbildības jomas, lai mākslinieciskā un finanšu vadība būtu nodalīta,” norāda kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Ministre arī uzsver, ka aicinās Andreju Žagaru piedalīties atkārtotajā konkursā uz operas vadību, jo viņa mākslinieciskais pienesums operteātrim ir nenoliedzams – Andreja Žagara vadības laikā opera ir attīstījusies, guvusi starptautisku atzinību, reprezentējot Latvijas vārdu un Latvijas kultūru pasaulē.

Ministre uzskata, ka jaunu konkursu uz LNO vadību būs iespējams izsludināt tuvāko 4 mēnešu laikā. Ž.Jaunzeme-Grende: „Neskaidrības operā jāapzina un problēmas jāatrisina iespējami īsā laikā, lai nepakļautu riskam operas darbību, kas ir ļoti nozīmīga arī, plānojot lielos valsts reprezentācijas pasākumus – Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumus 2014.gadā un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2015.gadā.”

Iet atpakaļ