Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Ināra Mūrniece: NEPLP uzdevums ir veidot nacionālo informatīvo telpu

19.12.2011 12:22

Nacionālā apvienība turpina darbu pie Latvijas nacionālās informācijas telpas stiprināšanas un prokremliskās ietekmes mazināšanas. Jaunajai Saeimai un valdībai izrādot lielāku pretimnākšanu nacionālajiem komerckanāliem, TV3 un LNT sola palikt bezmaksas apraidē.

Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas deputāte un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece "Latvijas Radio" Rīta intervijā 19.decembrī uzsvēra, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pats galvenais uzdevums ir nacionālās informatīvās telpas veidošana, stiprināšana un aizstāvība. Deputāte uzskata, ka līdzšinējā padome nav tikusi ar šo uzdevumu pietiekami labi galā. Šī iemesla dēļ esošie NEPLP locekļi nav piemēroti kandidāti padomes jaunajam sastāvam.

Publiskajā telpā izskanējušos pārmetumus par NEPLP kandidātu izvēles necaurspīdīgumu Ināra Mūrniece daļēji saista ar to grupu ietekmi, kas ir ieinteresēti, lai Latvija joprojām atrastos Krievijas prokremliskajā informācijas telpā.

Intervijā Ināra Mūrniece arī paziņoja, ka LNT un TV3 ir solījušas palikt bezmaksas virszemes apraidē.

Šis ir nozīmīgs pavērsiens abu telekompāniju nostājā, kuras šogad bija nākušas klajā ar brīdinājumu, ka no nākamā gada 1.janvāra nevienlīdzīgas konkurences apstākļos tās varētu izstāties no bezmaksas virszemes apraides. TV3 un LNT agrāk bija pauduši viedokli, ka iepriekšējā Saeima un valdība nav bijusi ieinteresēta problēmas risināšanā un ka lielāka pretimnākšana no jaunās Saeimas un valdības puses viņu nostāju varētu mainīt.

www.tb.lv

LR "Rīta intervija" ar Ināru Mūrnieci 19.12.2011.

Lasiet arī: DELFI: Ināra Mūrniece: Padome, kurai neiestāsies 'taimkods'

LTV "Panorāma" 19.12.2011 intervija ar Ināru Mūrnieci

Iet atpakaļ