Mūsu cilvēki

Aigars Strupulis

Jelgavas novada deputāts, Jelgavas pilsētas galvenais speciālists nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanā.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Iepazīsimies - jaunie deputāti: Vineta Poriņa

01.11.2011 09:20

Vineta Poriņa: dzimusi 1970.gadā Rīgā. Filoloģijas zinātņu doktore, sociolingviste. LU "Latviešu valodas institūta" pētniece un LU Multikulturālās izglītības centra direktore. Latviešu lingvistiskās diskriminācijas pētījuma autore un četru Eiropas Komisijas izglītības sadarbības tīklu koordinatore Latvijā. Ievēlēta 11.Saeimā no Nacionālās apvienības saraksta. Foto: TB/LNNK.

1. Pirmo reizi esat ievēlēta par Saeimas deputāti. Kādas ir sajūtas?

Izjūtas ir labas – liels paldies vēlētājiem par dāvāto uzticību, pirmkārt, saredzot Nacionālo apvienību (NA) kā vienīgo pārliecinošo politisko spēku, kas aizstāvēs viņu viedokli par Latviju kā nacionālu valsti, un, otrkārt, ievēlot mūs kā savus pārstāvjus Saeimā. Ļoti nopietni uz to raugos un labi zinu teicienu: « Kam daudz tiek dots, no tā arī daudz prasa ». Izjūtas ir labas arī, ja ir runa par komandas darbu NA frakcijā, valdē un apvienības darba grupās. Savukārt par notiekošo Saeimas pirmajā darba nedēļā un par diskusijām pirms valdības apstiprināšanas ir priekšnojautas par samērā sarežģītu darbu. Domāju, ka grūtības valsts attīstībai labvēlīgu lēmumu pieņemšanā būs apgriezti proporcionālas prolatviski noskaņoto deputātu īpatsvaram Saeimā.

2. Vai esat domājusi par to, kādas būs Jūsu prioritātes Saeimas darbā?

Manas darbības prioritātes jau definēju pirms ievēlēšanas Saeimā un tās nav mainījušās. Pirmkārt, atbalstīšu ģimenes ar bērniem. Otrkārt, man kā zinātniecei valodas politikā un sabiedrības un valodas mijiedarbības pētniecei prioritāte ir stiprināt gan ar izglītības, gan integrācijas politiku, gan ar modernas valodas politikas pārvaldības palīdzību latviešu valodas faktisko statusu un tuvināt brīdi, kad tā kļūs par dominējošo valodu publiskajā telpā un medijos. Par savu pienākumu uzskatu atbalstīt jaunos zinātniekus, jo šobrīd joprojām valsts līmenī ar darbiem vāji tiek parādīts, cik ļoti Latvijai tad ir nepieciešami jaunie zinātnieki. Nacionālo apvienību kopā ar Raivi Dzintaru pārstāvēšu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā kā priekšsēdētājas biedre jeb vietniece.

3. Ir pagājis ilgāks laiks, kopš nacionāli konservatīva partija ir ieguvusi tik daudz mandātu Saeimā. Kā Jūs skatāties uz NA nākotni pēc TB/LNNK un VL! reorganizācijas?

Partijai ir lielas iespējas nākotnē kļūt par vienu no spēcīgākajām Latvijas partijām. Esmu kļuvusi par NA biedri, un, saprotams, skatos uz partijas nākotni pozitīvi - kā uz modernu partiju Eiropas izpratnē, kas pārstāv nacionālas valsts intereses. Līdztekus ikdienas darbiem Latvijā Nacionālās apvienības programmatisko nostādņu regulārs un mērķtiecīgs skaidrojums starptautiskajā mediju telpā un citur ārpus Latvijas būtiski palīdzētu šajā attīstības ceļā.

www.tb.lv

Saites uz rakstiem un intervijām presē

NRA: Elita Veidemane, "Intervija ar Vinetu Poriņu: Latviešu diskriminācija?! Tas iespējams tikai Latvijā..." (20.10.2011)

LV portāls: Aija Cālīte, "Latviešu valodas nākotne Latvijā. Pārtapšana par trešo valodu?" (28.09.2011)

LA: Ināra Mūrniece, "V.Poriņa: ja būs latviešu valoda, būs arī Latvija" (08.06.2011)

Diena: Vineta Poriņa, "ES šokā: pētījums Latvijā atklāj latviski runājošo lingvistisko diskrimināciju" (02.06.2010)

Vineta Poriņa, 11.Saeimas deputāte

Iet atpakaļ