Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Iepazīsimies - jaunie deputāti: Ilmārs Latkovskis

18.10.2011 08:00

Ilmārs Latkovskis: dzimis 1958.gadā Ogrē. Žurnālists, publicists. 1987./88.gadā darbojies pagrīdes pretpadomju žurnāla „Auseklis” redakcijā. 1988. – 1992.gadā laikraksta „Atmoda” viens no vadošajiem žurnālistiem. TV raidījuma „Viss notiek” radītājs. Līdz šim politisko partiju darbībā nav iesaistījies. Saskarsme ar politiku bijusi mediju jomā. Ievēlēts 11.Saeimā no Nacionālās apvienības saraksta. Foto: TB/LNNK.

1. Esat ievēlēts par 11.Saeimas deputātu, un šī ir Jūsu pirmā darba diena. Kā jūtaties?

Mest plinti krūmos vēl netaisos. Biju rēķinājies, ka sākums būs neizbēgami nepatīkams sakarā ar koalīcijas veidošanas partiju andelēm. Tā arī ir. Pat nožēlojamāk nekā biju domājis. Taču joprojām negribu pieņemt par normu, ka politikā tik klaji izpaužas personiskas ambīcijas un spēles. Ceru, ka ar laiku situācija būs atbilstīgāka konstruktīvam un radošam darbam.

2. Vai jau esat domājis par to, kādas būs Jūsu Saeimas darba prioritātes?

Man ir ideja par nacionālās vienotības un identitātes komisijas izveidi. Jebkurā gadījumā šie jautājumi ir viens no maniem prioritārajiem virzieniem. Centīšos līdzēt, lai latvieši uzņemas iniciatīvu starpetnisko nesaskaņu pārvarēšanā. Formas ziņā mani interesē plašākas sabiedrības iesaiste politikas veidošanā.

3. Nacionālā apvienība ir ieguvusi četrpadsmit mandātus. Jau ilgāku laiku nacionāli konservatīva partija Saeimā nav bijusi tik plaši pārstāvēta. Jūs iepriekš neesat bijis ne TB/LNNK, ne VL! biedrs. Kā Jūs skatāties uz apvienības nākotni?

Dažkārt jūtu dalījumu «vislatviešos» un «tēvzemiešos». Es cienu abu vēsturiskos panākumus, bet nekad nevienam no abiem neesmu vēlējies pievienoties. Es savu vietu redzu tajā jaunajā abu sinerģijā, kas ļautu Nacionālajai apvienībai izveidoties par modernu starptautiska līmeņa politisko spēku. Tas nebūs vienkārši un viegli. Nacionālā apvienība šobrīd aptver ļoti atšķirīgu uzskatu un uzvedības cilvēku spektru. Tas ir jau šodienas izaicinājums Nacionālajai apvienībai.

Ilmārs Latkovskis, 11.Saeimas deputāts 17.10.2011.

www.tb.lv

Intervijas ar Nacionālās apvienības 11.Saeimas deputātiem

Iepazīsimies - jaunie deputāti: Dzintars Kudums

Iepazīsimies - jaunie deputāti: Romāns Naudiņš

Iet atpakaļ