Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Iepazīsimies - jaunie deputāti: Dzintars Kudums

13.10.2011 13:03

Dzintars Kudums: dzimis 1952.gadā; 7. Saeimas deputāts no TB/LNNK (1998.-2002.); bijis Valsts prezidentes V.Vīķes-Freibergas padomnieks nacionālās drošības jautājumos; Priekules novada Kalētu pagasta pārvaldes vadītājs; ievēlēts 11.Saeimā no Nacionālās apvienības. Foto: TB/LNNK.

1. Jūs jau esat bijis 7. Saeimas deputāts. Kādas šobrīd ir sajūtas, atgriežoties gandrīz pēc desmit gadu pārtraukuma?

Sajūta ir divējāda. Pirmkārt, šķiet, ka tu jau zini visu lietu un darbu kārtību. Kad vadīju Aizsardzības un iekšlietu komisiju, darbs bija ar konkrētu likumprojektu izstrādi saistībā ar iestāšanos NATO un ES. Uzdevumi un to izpildes termiņi bija ļoti skaidri noteikti. No otras puses, šobrīd esmu bijis ārpus šī darba jau ilgāku laiku. Likumdošanas izmaiņām vairs nevarēju sekot līdzi tādā mērā kā toreiz, kad pašam bija pie tām jāstrādā. Tomēr esmu izjutis likumu ietekmi, to pilnības un nepilnības uz cilvēkiem, vietējiem iedzīvotājiem, īpaši izglītības jomā un pašvaldības darbā.

2. Vai jau zināt, kādas būs Jūsu Saeimas darba prioritātes šoreiz?

No vienas puses, ja skatāmies pēc komisijām un jauno deputātu izteiktajām prioritātēm, tad ir skaidrs, ka visi nevarēs strādāt visās izvēlētajās komisijās. Ir svarīgi, kā frakcija sadala savus spēkus, un ir jāpieņem laba izvēle par to, vai ej tur, kur ir tukša vieta, vai tur, kur tu vēlies darboties. No otras puses, deputāti par darbu komisijās ziņo pārējiem kopīgās frakcijas sēdēs. Tāpēc reizēm nav īpaši noteicoši, kurā komisijā esi, jo vari par katru jautājumu izteikt savu viedokli un piedāvāt savu risinājumu.

Ja runājam par manām personīgajām prioritātēm, gribētu strādāt vai nu Aizsardzības un iekšlietu komisijā, ar kuras darba uzdevumiem jau esmu labi pazīstams, vai arī Budžeta komisijā, kas mani arī ļoti interesētu.

3. Nacionālā apvienība Saeimā ir ieguvusi četrpadsmit mandātus. Jau ilgāku laiku nacionāli konservatīva partija Saeimā nav bijusi tik plaši pārstāvēta. Kā Jūs raugāties uz apvienības nākotni pēc TB/LNNK un VL! reorganizācijas?

Tauta mandātu ir devusi – tā ir teikusi, ka mūsu programma ir laba, iespējams, arī tāpēc, ka mūsu redzamākie cilvēki ir spējuši apvienības mērķus labi izskaidrot. Šis mandāts ir ļoti liela atbildība, un ir būtiski, lai mēs ar to apietos pareizi. Mūsu mērķis ir būt valdībā, un tur būs ļoti smagi jāstrādā, zinot to, ka visi nebūs populāri lēmumi. Bet, īstenojot mūsu programmu, esmu pilnīgi pārliecināts, ka mēs ieliksim pamatu Latvijas labai attīstībai nākotnē. Tas būs smags darbs.

Dzintars Kudums, 11.Saeimas deputātsArī Nacionālās apvienības nākotne būs atkarīga no darba. Ja tikai runā un neko nedara vai ja visu kritizē un neko nedara, tad tas rezultātu nenesīs. Ir jāparāda, ka mēs esam spējīgi arī kaut ko izdarīt. Vēlētāji mūs ļoti ātri izvērtēs un mēs viņus nedrīkstam piemānīt.

 

www.tb.lv

Iet atpakaļ