Iepazīsimies - jaunie deputāti: Dāvis Stalts

24.10.2011 14:49

Dāvis Stalts: dzimis 1982.gadā. Strādājis kā žurnālists Aizsardzības ministrijā. Līvu savienības valdes priekšsēdētājs. 2009.gadā ievēlēts Rīgas domē no Vienotības saraksta kā Pilsoniskās savienības biedrs. 2011.gadā izstājies no PS un izveidojis biedrību “Demokrātiskie patrioti”. Domē darbojās drošības, korupcijas un sociālo jautājumu jomās. Ievēlēts 11.Saeimā no Nacionālās apvienības saraksta. Foto: TB/LNNK.

1. Esat ievēlēts par 11.Saeimas deputātu. Kā jūtaties?

Jūtos labi – kā pirms kāda liela darba cēliena, kur būs iespējas sevi realizēt. Tas ir tas, uz ko es esmu mērķtiecīgi gājis, un ir prieks, ka šodien esmu sasniedzis to, ko vēlējos.

2. Vai zināt, kādas būs Jūsu Saeimas darba prioritātes?

Man svarīgākie ir valsts aizsardzības jautājumi, jo pats esmu trīs gadus strādājis aizsardzības sistēmā. Jaunsardze un Zemessardze ir tās tēmas, kas man ļoti tuvas sirdij. Tāpat ļoti nozīmīga man ir arī tautsaimniecība un zemkopība. Īpaši interesē pienrūpniecības un kokapstrādes nozares, kuru problēmās esmu iedziļinājies, un varu palīdzēt tās risināt. Piemēram, Latvijas produkcijas valstisks lobijs ir svarīgs, lai uzlabotu pašmāju ražojumu konkurētspēju un kvalitāti. Šeit būtu nepieciešams strādāt kopā ar uzņēmējiem, kuru intereses valstij ir jāaizsargā. Tādu es saskatu nacionālo politiku, kas ir moderns nacionālisms un kura ietvaros ir arī mūsu ekonomisko interešu aizstāvība.

Tāpat man arī svarīgi, lai nacionālās minoritātes, kuras dzīvo Latvijā, veiksmīgāk integrētos sabiedrībā uz latviskās identitātes un ideoloģijas pamata.

3. Nacionālā apvienība ir ieguvusi četrpadsmit mandātus. Jau ilgāku laiku nacionāli konservatīva partija Saeimā nav bijusi tik plaši pārstāvēta. Jūs neesat ne TB/LNNK, ne VL! biedrs. Kā Jūs skatāties uz apvienības nākotni?

Uz Nacionālas apvienības nākotni skatos ļoti pozitīvi. Domāju, ka tā būs moderna nacionāla partija, kura var augt un pārstāvēt lielu daļu Latvijas iedzīvotāju gan parlamentā, gan pašvaldībās – lielāku, nekā tas ir pašreiz. Nacionālai partijai nav jābūt tikai šauras iedzīvotāju daļas interesēs, bet normālas Latvijas pilsoņu ģimenes ikdienišķai parādībai. Mēs nedrīkstam uzkundzēt nacionālismu. Tas mums ir jāaizstāv, jāpopularizē, bet tas nevar būt tikai un vienīgu kā karogs. Tāpat kā folklora nepieder folkloristiem, bet jebkurai veselīgai ģimenei, tāpat arī nacionālismam ir jābūt jebkurā ģimenē un vietā Latvijā. Nacionālajai apvienībai ir visas iespējas izaugt, kļūt godīgai, tiesiskai un demokrātisku vērtību aizstāvētājai. Domāju, ka mūsu konkurenti VIENOTĪBA un ZZS vēl pieredzēs mūs kā ļoti spēcīgus sāncenšus.

Dāvis Stalts, 11.Saeimas deputātsŠobrīd neesmu ne TB/LNNK, ne VL! biedrs. Kopā ar Kārli Krēsliņu esam "Demokrātisko patriotu" biedri. Kad Nacionālā apvienība tiks nodibināta kā partija, mēs ar Kārli Krēsliņu stāsimies apvienības rindās.

www.tb.lv

Iet atpakaļ