11.novembra krastmalā ir jānotiek tikai valstiski nozīmīgiem pasākumiem

24.07.2012 15:35

11.novembra krastmalā Rīgā ir jānotiek tikai valstiski nozīmīgiem pasākumiem – tādiem, ar kuriem lepojas un par nozīmīgu uzskata Latvijas sabiedrība un kuri stiprina nacionālo identitāti, komentējot šīs nedēļas nogalē krastmalā plānoto festivāla „Jaunais vilnis’’ diskotēkas norisi, uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

„Nav runa tikai par sastrēgumiem pilsētā. Ir runa par mūsu vērtībām, par  to, ko Latvijas sabiedrība uzskata par valstiski nozīmīgu pasākumu un kura dēļ tā ir gatava ne tikai pieciest dažādas neērtības, bet arī pauž tam pozitīvu novērtējumu. 11.novembra krastmalas nosaukums jau runā pats par sevi – tas ir Pirmajā pasaules karā kritušo latviešu karavīru piemiņas simbols, kas atgādina mums par to, kāpēc vispār pastāv Latvijas valsts,’’ uzskata ministre.

Arguments par tūristu piesaisti Rīgas vecpilsētai šajā  gadījumā neiztur kritiku, jo tūristi uz Latviju un Rīgu galvenokārt dodas skatīties mūsu kultūrvēstures unikālās vērtības – Dziesmu un deju svētkus, arhitektūru, dabu, nevis citas valsts ideoloģiju popularizējošu pasākumu.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Līne, ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

Iet atpakaļ