Mūsu cilvēki

Gaidis Bērziņš

11. Saeimas deputāts, Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Godina Latvijas armijas karavīru un virsnieku piemiņu

16.06.2011 11:11

AM rīkotās lauku nometnes noslēgums Litenē.

14.jūnijā - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā - LNKB vīru koris „Tēvija” ar karavīru dziesmām kuplināja piemiņas brīžu pasākumus Gulbenes dzelzceļa stacijā, Litenes kapu karavīru piemiņas vietā un Litenes virsnieku nometnes vietā, kur tika iedegts atmiņu ugunskurs.

1941.gada 14.jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē apcietināja un deportēja uz Sibīriju vismaz 430 virsnieku, bet vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas. Pavisam 1940. un 1941. gados represijas skāra 4665 bijušos Latvijas armijas karavīrus, tanī skaitā 1086 virsniekus - no viņiem viens admirālis un 23 ģenerāļi. Deportētie virsnieki tika tiesāti par „dzimtenes” nodevību. No aizvestajiem latviešu karavīriem pēc reabilitācijas Latvijā atgriezās tikai 70, pārējie tika nošauti vai gāja bojā spaidu darbos dažādās nometnēs.

Šogad trīs dienas Litenē Aizsardzības ministrija rīkoja lauku nometni virsniekiem, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem un jaunsargiem. 14.jūnija vakarā Valsts prezidents Valdis Zatlers svinīgajā līnijā pieņēma ziņojumu no ģenerāļa Raimonda Graubas un ar vakara jundu svinīgi tika nolaists Latvijas valsts karogs.

Juris Griķis,
Apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Jūrmalas grupas vadītājs,
vīru kora „Tēvija” dalībnieks.

Iet atpakaļ