Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Gaidis Bērziņš par komercstrīdu izskatīšanas paātrināšanu un reiderisma izskaušanu

01.03.2012 10:18

 Trešdien, 29.februārī, tiekoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Padomes, valdes un biedru Kompetenču padomju pārstāvjiem, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš solīja rast ātru risinājumu komercstrīdu izskatīšanas efektivizācijai un reiderisma izskaušanai.

„Uzņēmēji kā ļoti būtisku problēmu izceļ ilgstošo komercstrīdu risināšanas kārtību tiesu ceļā," diskusijā uzsvēra LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, paužot uzņēmēju rosinājumu komercstrīdu izskatīšanā noteikt īpašu kārtību, kardināli saīsinot lietu izskatīšanas termiņus.

G.Bērziņš apliecināja, ka Tieslietu ministrijā tiek strādāts, meklējot problēmsituācijas risinājumus. „Pirmkārt, mediācija būtu nosakāma kā obligāts komercstrīda izšķiršanas process pirms tiesas, otrkārt - komercstrīdu izskatīšanas paātrināšanai lietu varētu izskatīt divās, nevis trīs tiesu instancēs kā līdz šim". LTRK biedri pauda atbalstu minētajiem priekšlikumiem.

„Tā sauktās reiderisma problēmas risināšanā uzmanība jāfokusē uz kapitāldaļu atsavinātāja gribas īstuma pierādīšanu," sarunā uzsvēra tieslietu ministrs kā instrumentus mērķa sasniegšanai minot zvērināta notāra vai Uzņēmumu reģistra apliecinājumus paraksta autentiskumam, vai arī e-paraksta lietojumu".

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī ar šķīrējtiesu normatīvā regulējuma pilnveidi, mediācijas likumprojekta, lobija tiesiskā regulējuma izstrādi saistīti jautājumi. LTRK ielūdza tieslietu ministru un ministrijas pārstāvjus uz konferenci, kas būs veltīta ārvalstu šķīrējtiesu prakses analīzei un veiksmīgāko, jomu regulējošo normu pielāgošanai Latvijas situācijā.

Vairāk: LTRK

Iet atpakaļ