Mūsu cilvēki

Raitis Ābelnieks

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Bauskas novada grupas vadītājs. Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Gaidis Bērziņš: Mūsu mērķis ir latviska Rīga kā Eiropas kultūras centrs

25.09.2012 06:56

NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Foto: TB/LNNK.

Nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK (NA) Rīgas nodaļas pilnsapulce 24. septembrī Kara muzeja telpās tikās, lai ievēlētu apvienotās nodaļas jaunu vadību un gatavotos pašvaldību vēlēšanām 2013. gadā. Ievērojot paritātes principu, par nodaļas līdzpriekšsēdētājiem tika ievēlēti Dainis Locis (TB/LNNK) un Ingus Kļaviņš (VL!). Sapulcē ar ziņojumiem uzstājās NA līdzpriekšsēdētāji Gaidis Bērziņš un Raivis Dzintars (klātienē Raivja Dzintara vēstījumu nolasīja NA ģenerālsekretārs Gatis Sprūds), Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, NA Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis un Rīgas nodaļas izvirzītais līdzpriekšsēdētājs Dainis Locis. Nodaļas pilnsapulci ar sevi iepazīstināja iespējamā NA kandidāte Rīgas mēra amatam Baiba Broka.

Apkopojot pilnsapulcē teikto, Gaidis Bērziņš un Raivis Dzintars uzsvēra Nacionālās apvienības aktuālo cīņu valdībā par atbalstu demogrāfijai un cerības par varas maiņu Latvijas galvaspilsētā. „Vai galvaspilsētu vadīs cilvēks, kas balso par divām valsts valodām?” (R.Dzintars). „Ceru, ka Rīgā vara mainīsies un uzvarēs latviskās partijas. Mūsu mērķis ir latviska Rīga kā Eiropas kultūras centrs” (G.Bērziņš).

Baiba Broka pauda gandarījumu par jaunu cilvēku un profesionāļu iesaistīšanos Nacionālās apvienības rindās un uzsvēra, ka programmai startam pašvaldību vēlēšanās jābūt veidotai no iedzīvotāju skatupunkta un ka uzvarēt varam tikai kā komanda: „Esot komandā, ir izredzes cīnīties, lai Rīga būtu latviska un kultūras centrs Ziemeļeiropā”. Viņasprāt galvenās prioritātes ir drošība un izglītība. Šobrīd ir jāstāv garā rindā uz latviešu bērnudārziem, bet vieta tiek piedāvāta krievvalodīgajos bērnudārzos. Nav pieļaujams, ka mērs var atbalstīt otru valsts valodu.

Roberts Zīle kliedēja bailes no Eiropas federalizācijas un „eiro” jautājuma sakarā atgādināja par mūsu ģeopolitisko izvēli laikā, kad Putins veido jaunu impēriju ar kaimiņvalstu stingru piesaisti Krievijai. Viņš arī turpināja Gaida Bērziņa iesākto tēmu uzturēšanās atļauju tirgošanas jautājumā, kur NA nav vēl izdevies panākt valdības nostājas maiņu šai valstij neizdevīgajā darījumā (no ietirgotajiem 150 miljoniem tikai 2% paliek Latvijā) un atvērt pirmā mājokļa atbalsta programmu, kas veicinātu emigrējušo atgriešanos. Savukārt pašvaldību vēlēšanas ir jāizmanto kā atspēriens nākotnei, mūsu sarakstos ir jāiekļauj jauni cilvēki uz vietām un jāsadarbojas ar reģionālajām partijām, uzsvēra Zīle. Rīgā ir visas iespējas parādīt, ka neesam sīkpartija. Panākumi galvaspilsētā it īpaši svarīgi, jo „Ušakovs Rīgu ir pretnostatījis Latvijai”.

Arī Einārs Cilinskis norādīja uz aktuālo ģeopolitisko apdraudējumu un aicināja iesaistīties jaunus cilvēkus: „Apdraudējums pastāv, bet vēl nekas nav nokavēts”. Optimismu par pozitīvu iznākumu vēlēšanās Rīgā dalīja arī Dainis Locis un uzsvēra aktīvu jauniešu darbības nozīmi. Ja latvieši Rīgā ir vienoti, kopīgiem spēkiem tie var savākt 60%. Atceramies arī 2001. gadu, kad vien TB/LNNK Rīgā ieguva 20%.

www.tb.lv

Iet atpakaļ