Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Gaidis Bērziņš izceļ intelektuālā īpašuma tiesību lomu valsts attīstībā

09.05.2012 22:37

Sadarbības veicināšanas nolūkā tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš tikās ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas ģenerāldirektoru Dr. Frānsisu Gariju (Francis Gurry) un Eiropas Patentu iestādes prezidentu Benuā Batistelli (Benoît Battistelli), lai pārrunātu intelektuālā īpašuma tiesību nozīmīgo lomu valsts attīstībā, kā arī konkurētspējas un inovāciju veicināšanā.

Augstā ranga amatpersonas intelektuālā īpašuma aizsardzības jomā bija ieradušās Rīgā, lai ņemtu dalību 8. un 9. maijā notiekošajā konferencē "Intelektuālā īpašuma tiesību pārvaldība", ko kopīgi rīko Patentu valde, Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (World Intellectual Property Organization – WIPO) un Eiropas Patentu iestāde (European Patent Office – EPO), tādējādi atzīmējot LR Patentu valdes 20 gadu pastāvēšanas jubileju, līdz ar to rūpnieciskā īpašuma reģistrācijas sistēmas darbību Latvijā.

Tikšanās ietvaros tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš pauda gandarījuma par notiekošo konferenci "Intelektuālā īpašuma tiesību pārvaldība", kuras laikā apskatāmie jautājumi neapšaubāmi ir būtiski un svarīgi, lai turpinātu uzsākto darbu pie intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības attīstības, kā arī atzīmētu jau paveikto šo tiesību jomas stiprināšanā nacionālā līmenī. Ministrs vērsa uzmanību, ka intelektuālā īpašuma tiesību jautājums ir ļoti būtisks kā nacionālā tā starptautiskā līmenī, un kā viens no Latvijas prioritāriem virzieniem ir iekļauts arī Valdības deklarācijā. Ministrs uzsvēra, ka zīmīgi ir tas, ka konference par godu Patentu valdes 20. gadadienai notiek laikā, kad pieņemšanai tiek virzīts likumprojekts „Rūpnieciskā īpašuma likums”, kas paredz izveidot Patentu valdi par neatkarīgāku iestādi, stiprinot tās funkciju īstenošanu. Patentu valdei, iegūstot Valsts aģentūras statusu ar pašfinansēšanas sistēmu, būs iespēja efektīvāk un lietderīgāk izlietot līdzekļus, stratēģiski plānojot savu attīstību, kā arī iesaistoties starptautisko organizāciju projektos.

Gan WIPO ģenerāldirektors, gan EPO prezidents izteica pateicību Latvijai par notiekošo konferenci, kā arī par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, uzsverot, ka Latvija ir pievienojusies visiem galvenajiem starptautiskajiem līgumiem intelektuālā īpašuma tiesību jomā.

Tieslietu ministrs norādīja, ka intelektuālā īpašumu tiesību aizsardzības joma Latvijā ir salīdzinoši jauna, tādēļ jo īpaši ir novērtējams WIPO un EPO sniegtais atbalsts jautājumos, kas saistīti ar izglītību un apmācību, kas ir ļoti nozīmīgi zināšanu pilnveidošanā un turpmākās sadarbības attīstībā.

Līga Ādamsone,
Tieslietu ministra preses sekretāre.

Iet atpakaļ