Mūsu cilvēki

Raitis Ābelnieks

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Bauskas novada grupas vadītājs. Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Fotokonkurss "Latviska kultūrvide Bauskas novadā"

07.03.2013 10:29

Bauskas rātsnams. Foto: Zane Indrika.

2.martā Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā noritēja Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Bauskas nodaļas rīkotā fotokonkursa jauniešiem „Latviska kultūrvide Bauskas novadā” noslēguma pasākums. Nodaļas vadītājs Raitis Ābelnieks pastāstīja par konkursa gaitu, iesniegtajām fortogrāfijām un vērtēšanas komisijas darbu.

Kopumā bija jānovērtē 14 iesniegtās fotogrāfijas, taču visas neatbilda konkursa nolikumam. Piemēram, fotogrāfijas ar Rundāles pili neatbilda prasībām, jo minētā pils neatrodas Bauskas novadā, bez tam – rodas jautājums, vai vācu hercoga pasūtīta un itāļu arhitekta projektēta pils var saukties par latvisku kultūrvidi? R.Ābelnieks vērsa klātesošo uzmanību uz faktu, ka nepieciešams ne tikai bildēt skaistas vietas, bet iedziļināties arī latviskas kultūrvides jēdziena izpratnē, un tas ne katram ir izdevies.

Vērtēšanas komisijas pieci pārstāvji vienādu punktu skaitu bija piešķīruši diviem darbiem, tādejādi dalītu 1./2.vietu izpelnījās Zanes Indrikas „Rātsnams” un Jāņa Paļuļa „Trīs ūdensrožu lapas”. Abi jaunie autori balvā saņēma apmaksātu ceļojumu uz Briseli, kur paredzēta iepazīšanās ar Eiropas Parlamenta darbu. Šo balvu uzvarētājiem sagādāja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle. Trešo vietu izcīnīja Karīna Peha, kuras fotogrāfijas bija saņēmušas zemāku vērtējumu. Karīnas Pehas fotogrāfija ar Bauskas pilskalna estrādes soliņiem iepatikās muzeja direktorei Baibai Šulcei, kura jaunajai autorei bija sagādājusi pavasarīgu balviņu. Visiem fotokonkursa dalībniekiem tika veltes no Bērnu un jauniešu centra jauniešu lietu speciālistes un jauniešu apvienības JUMS pārstāves Solvitas Jirgensones. Pasākumā piedalījās arī citi konkursa rīkotāji un atbalstītāji: Tautas fotostudija „Bauska”, laikraksts „Bauskas Dzīve” un interneta radiostacija „RadioA7”.

Konkursantu labākos darbus var aplūkot Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Avots: Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Bauskas nodaļa

Iet atpakaļ