Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Dzintars Rasnačs: Šobrīd nozīmīgākais darbs ir neatgriezeniska Latvijas nacionālā valstiskuma pamatu nostiprināšana

15.11.2011 12:40

Žurnāla "Jurista vārds" veiktajā aptaujā deputātiem juristiem lūdza minēt trīs galvenos darbus, ko viņi plāno izdarīt, lai veicinātu demo­krātiju un tiesiskumu Latvijā.

Nacionālās apvienības valdes loceklis un Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs:

  1. Nozīmīgākais darbs, kas 11. Saeimai būtu jāizdara, ir tādu Satversmes grozījumu pieņemšana Saeimā un tautas nobalsošanā, kas neatgriezeniski nostiprinātu Latvijas nacionālā valstiskuma pamatus. Satversme būtu jāpapildina ar preambulu, nosakot, ka Latvijas Republika ir 1918. gada 18. novembrī latviešu tautas pašnoteikšanās rezultātā dibināta latviešu tautas nacionāla valsts un tās nacionālais valstiskums nodrošināms paaudžu paaudzēs. Satversmes 77. pants būtu grozāms, nosakot, ka Satversmes preambula, 1., 2., 3., 4. un 77. pants nav grozāms.
  2. Tādu Pilsonības likuma grozījumu pieņemšana, kas nodrošinātu iespēju iegūt dubulto pilsonību trimdas latviešiem un latviešu bērniem, kuri dzimuši ārzemēs.
  3. Tādu likumu pieņemšana, kā rezultātā palielinātos valsts valodas lietošanas īpatsvars mazākumtautību skolās, plašsaziņā un komercdarbībā, īpaši - pakalpojumu jomā.

Lasīt visu deputātu-juristu atbildes "Jurista vārdā"

Iet atpakaļ