Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Dzintars Rasnačs: Pašvaldību institūcijās parakstu vākšanai referenduma rosināšanai ir jābūt bez maksas

10.07.2012 13:05

Saeimā, lemjot par otrreizējā skatīšanā nodotajiem grozījumiem likumā par referendumu rosināšanas kārtību, normatīvajā aktā ir jānoformulē, ka gan parakstīšanās pašvaldību institūcijās, gan elektroniskās parakstīšanās procesam ir jānotiek bez maksas, aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, Saeimas deputāti 5.jūlijā nodeva izskatīšanai komisijās Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai Saeimā atdotos likuma "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" grozījumus, kas paredz stingrākus ierobežojumus referendumu ierosināšanai.

Rasnačs norādīja, ka Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK piekritusi atbalstīt "Vienotības" piedāvājumu atcelt divus parakstu vākšanas posmus ar nosacījumu, ka parakstīšanās process pašvaldībās un internetā būs bezmaksas. Deputāts domā, ka arī "Vienotība" un Reformu partija neiebildīs pret šāda nosacījuma iekļaušanu likumā.

Politiķis norādīja, ka pašvaldības iestāžu tīkls, kurās būtu iespējams parakstīties ir daudzveidīgs un atšķirsies atkarībā no novada vai pilsētas lieluma. Konkrētu iestāžu nosaukumus būs jānosaka Ministru kabinetam (MK), ņemot vērā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieteikumus.

LETA

Iet atpakaļ