Dzintars Rasnačs: Mans sašutums par A.Elksniņa rīcību ir pamatots

28.03.2012 11:14

Valsts Bērnu tiesību aizsardzības centrs vairākkārt publiski paudis sašutumu par to, ka bērni, kuri ir cietuši pret viņiem vērstu dzimumnoziegumu rezultātā, tiek ietekmēti mainīt savas liecības vai atteikties no tām. Tradicionāli tas notiek tā, ka apsūdzētās personas apzināti novilcina procesu, tādējādi izmanto likumā noteikto īso apcietinājuma termiņu un, nokļuvušas brīvībā, turpina ietekmēt cietušos.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš ierosināja šo apcietinājuma termiņu maksimālo robežu palielināt un pielīdzināt apcietinājuma termiņam, kāds ir noteikts par smagiem noziegumiem.
Šajā likumprojekta tabulā ikviens var pārliecināties, kāda ir spēkā esošā redakcija un kādu ierosina pieņemt tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Spēkā esošā redakcija

Tieslietu ministra Gaida Bērziņa priekšlikumi

(5) Personai, kuru tur aizdomās vai apsūdz mazāk smaga nozieguma izdarīšanā, apcietinājuma termiņš nedrīkst pārsniegt deviņus mēnešus, no kuriem pirmstiesas procesā personu atļauts turēt apcietinājumā ne ilgāk par četriem mēnešiem.

Papildināt 277. pantu ar 5.1 daļu šādā redakcijā:

„(51) Personai, kuru tur aizdomās vai apsūdz mazāk smaga nozieguma izdarīšanā pret dzimumneaizskaramību un tikumību, ja tas izdarīts pret nepilngadīgo, apcietinājuma termiņš nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus, no kuriem pirmstiesas procesā personu atļauts turēt apcietinājumā ne ilgāk par sešiem mēnešiem. Izmeklēšanas tiesnesis pirmstiesas procesā un augstāka līmeņa tiesas tiesnesis iztiesāšanas laikā katrs var pagarināt termiņu vēl par vienu mēnesi, ja procesa virzītājs nav pieļāvis neattaisnotu vilcināšanos vai ja persona, kura īsteno aizstāvību, ir tīši vilcinājusi procesa norisi, vai ja procesa ātrāka pabeigšana nav bijusi iespējama tā īpašas sarežģītības dēļ.”.

22.marta Juridiskās komisijas sēdē pēc deputāta A. Elksniņa iebildumiem tas neguva komisijas deputātu vairākuma atbalstu. Par balsoja deputāti - I.Čepāne, I.Lībiņa-Egnere, A.Judins un Dz.Rasnačs. Atturoties balsojumā, priekšlikumu neatbalstīja deputāti - A.Elksniņš, I.Cvetkova, V.Agešins un D.Reizniece-Ozola. Komisijas sēdes noslēgumā ierosināju nākamajā sēdē atkārtoti balsot par minēto priekšlikumu.

Šim tekstam pievienotajā saitē var izlasīt visus uz 3.lasījumu iesniegtos priekšlikumus.Pilnu Kriminālprocesa likuma grozījumu tekstu iespējams aplūkot šeit: www.saeima.lv

www.dzintarsrasnacs.lv

Iet atpakaļ