Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Atskats uz TB/LNNK un NA kongresiem. Baiba Broka: Rīga būs pilsēta, kurā Spēks un Teikšana būs latviešiem!

09.03.2013 18:04

Sestdien, 9. martā, notika apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, partijas "Visu Latvijai!", kā arī kopējais Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” kongress, kurā delegāti ievēlēja partiju vadību, izvērtēja frakcijas darbu Saeimā un diskutēja par NA redzējumu valsts virzībai tuvākajā nākotnē.

NA Kongresa uzrunu un priekšnesumu videoierakstus skaties šeit.

TB/LNNK 19.kongress

Nacionālās apvienības 2.kongress

Atklājot Nacionālās apvienības (NA) kongresu, delegātus un viesus uzrunāja apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, uzsverot: „Turpmāk lielākie NA izaicinājumi saistīti ar trim prioritātēm – demogrāfiju kā tautas fizisku atjaunošanu, nacionālo kultūru – kā garīgu izaugsmi, sociālo taisnīgumu un latviskumu – kā vidi, kas tautu veido pēc ģimenes līdzības”. Pēc kongresa atklāšanas R. Dzintars deva vārdu NA Rīgas mēra amata kandidātei Baibai Brokai, kuru piesakot, viņš norādīja: „Zināšanas. Spēks. Nākotne. Tie ir vārdi, ar ko man visvairāk saistās Rīgas mēra kandidātes Baibas Brokas vārds. Baibas popularitāte aug, neskatoties uz to, ka publiskajā telpā viņa ir parādījusies vēl nesen un nav bijušas tik masīvas reklāmas kampaņas kā citu partiju pārstāvjiem. Iekšējs spēks ir tas, ko cilvēki jūt arī bez uzmācīgas reklāmas un suģestēšanas”.

Baiba Broka, Nacionālās Apvienības līdere Rīgas domes vēlēšanās, uzrunājot kongresa delegātus, uzsvēra, ka „Nacionālās Apvienības vadībā Rīga kļūs par visas pasaules latviešu galvaspilsētu, kurā spēks un teikšana ir latviešiem. Rīga būs vieta, no kuras latvie ši īsteno tautas tiesības uz varu un pārvalda Latviju.” Runājot par Nacionālās Apvienības Rīcības Programmu Rīgai, Baiba Broka atzīmēja, ka „galvenie lielie jautājumi būs trīs: 1) latviešu valoda Rīgā; 2) iniciatīva „Katrs bērns ir svarīgs” un 3) rēķinu samazināšanas plāns.”

Bērnudārzi latviešu valodā, algu palielinājums bērnudārzu audzinātājiem, bērnu veselības bezmaksas monitorings, „piespiedu nomas” problēmas atrisināšana, pašvaldībai piedero šo ēku siltināšana, „Rīgas Siltuma” pārņemšana Rīgas domes piln īgā pārziņā, paaugstināts Nekustamā īpašuma nodoklis (5%), „uzturēšanās atļauja” pircējiem, Rīgas Brīvostas pārņemšana pilnīgā Rīgas pārvaldībā un Brīvostas juridiskā statusā maiņa, un tās peļņas ieskaitīšana Rīgas budžetā, proaktīva pašvaldības sadarbība ar valdību un uzņēmējiem, īpašs atbalsts latviešu kultūrai, eksportspējīgiem uzņēmējiem, visiem bērniem, katrai ģimenei un pensionāriem Rīgā – šie ir tikai daži no tiem būtiskajiem jautājumiem, kas jārisina neatliekami.

„Spēks un teikšana” būs Nacionālās Apvienības un Baibas Brokas kampaņas devīze, kas simbolizē Nacionālās Apvienības priekšrocības – principialitāti nacionālajos jautājumos, Baibas Brokas komandas profesionālo kompetenci un enerģiju, un personības harizmu.

Lasiet vairāk: Baibas Brokas uzruna NA kongresā: Latviešiem ir un būs spēks un teikšana savā valstī

Roberts Zīle, apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts, klātesošos uzrunāja par jautājumiem, kas skar Nacionālās apvien ības atbildību un lomu Latvijas nākotnē mainīgajā Eiropas un ģeopolitiskajā kontekstā. R. Zīle uzsvēra, ka „2014. gads var pienākt kā sabiedrības vilšanās gads un pie tā vainīgs var izrādīties “eiro”.

Prezentācija Roberts Zīle: Drosmīgas reformas tagad vai sāpīga mācība vēlāk?

Sabiedrības noguruma dēļ politiskais svārsts nākamās Saeimas vēlēšanās var stipri nosvērties uz kreiso pusi, ja vien steidzami netiks risinātas samilzušās problēmas par nevienlīdzību, nabadzību un netaisnīgu nodokļu sistēmu. Visas sociālās un ekonomiskās likstas tiks visp ārinātas un, ja turklāt eiro dēļ valsts vara „piever acis” uz to, kā finanšu un kapitāla, enerģētikas un satiksmes jomās Latvija iekļaujas arvien dziļāk Krievijas interešu zonā, tad mums ir jāpanāk šī valdības kuģa kursa korekcija. Tādēļ Nacionālā apvienība izvirza vairākus būtiskus uzdevumus sociālajā, ekonomiskajā un ģeopolitiskajā sfērā, kas mums ir jāpaveic šī gada laikā ”.

Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs, ziņoja par NA gatavošanos pašvaldību vēlēšanām Latvijas reģionos, Einārs Cilinskis, NA frakcijas vadītājs, informēja klātesošos par darbu Saeimā. Žaneta Jaunzeme - Grende, Kultūras ministre, referēja par aktualitātēm kultūras jomā. Jānis Bordāns, Tieslietu ministrs, delegātus iepazīstināja ar pārskatu par paveikto tieslietu jomā, bet Imants Parādnieks, Saeimas Demogrāfijas apakškomisijas priekšsēdētājs – par to, kā tiek īstenota valsts demogrāfijas programma.

Lasiet vairāk VL mājaslapā: Imants Parādnieks: Pienācis laiks atbildību par labklājības jomu uzņemties VL-TB/LNNK

Kongresā tika ievēlētas abu partiju jaunās Valdes sastāvi. Partijas „TB/LNNK” valdē –  G.Bērziņš, R.Zīle, J.Bordāns, L.Dabare, J.Tomels, Dz.Kudums, R.Naudiņš, E.Grāvitis, R.Ābelnieks, J.Birks un Dz.Rasnačs.

„VL!” Valdē – R.Dzintars, I.Parādnieks, E.Cilinskis, J.Dombrava, E.Helmanis, I.Holma, J.Iesalnieks, A.Neretnieks un K.Pupurs. Jaunajām Valdēm būs jāstrādā pie priekšlikumu, vienotu mērķu un uzdevumu izstrādes, nacionālās politikas īstenošanai un partiju pilnīgai saplūšanai.

Kongresa noslēgumā R. Dzintars uzsvēra: „Nacionālās apvienības paveiktais un iesāktais pagaidām ir tikai pieteikums. Ne vienmēr būsim tikai ar diviem ministriem vai 14 deputātiem. Atšķirībā no tiem, kam 11. Saeima ir pēdējā iespēja, Nacionālai apvienībai šis ir nostiprināšanās laiks. Savu ceļu ejam pacietīgi un mērķtiecīgi. Neviens nav spējis un nespēs novirzīt mūs no senču iemītās takas, latviskiem ideāliem un principiem. Nav citas partijas, kuras skats būtu vērsts tik tālu nākotnē. Dzimstības veicināšana, patriotisma un nacionālā gara stiprināšana, enerģētiskā neatkarība no Krievijas... Tie ir jautājumi, kam augļus jutīs vēl ilgi pēc mums. Un tikai tam ir īsta vērtība, kas ir vērsts nākotnē un paaudzēs nododams tālāk”.

Nacionālās apvienības kongress pulcēja 300 abu partiju delegātus.

Videoreportāžas ziņu kanālos

NA Kongresa videoieraskti

Kongresa darba kārtība

Nacionālās apvienības, kā arī partiju “Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un “Visu Latvijai!” kongresi

Iet atpakaļ