Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Atceroties Abrenes apriņķi un Masļenku traģēdiju 1940.gada 15.jūnijā

18.06.2011 15:54

Juris Griķis, Palmira Lāce un Vera Gribača ar ozollapu un ziedu vainagu.

1940.gada 15.jūnija rītausmā PSRS NKVD karaspēka vienības veica vairākus uzbrukumus Latvijas Republikas robežapsardzes objektiem Abrenes apriņķī.

Pats traģiskākais un visplašāk pazīstamais no 15.jūnija uzbrukumiem ir sarkanarmiešu uzbrukums 1.rotas 2.sardzei Masļenkos. Uzbrukumu rezultātā tika nošauti robežsargi J.Macītis, P.Cimoška un K.Beizaks. Sardzes priekšnieku V.Puriņu smagi ievainoja un viņš mira no ievainojumiem 16.jūnijā Rēzeknes slimnīcā, bet V.Puriņa sieva Hermīne tika nošauta un 14 gadus veco dēlu Voldemāru sašāva vēderā un kājā.

Kopumā 15.jūnija rīta uzbrukumu rezultātā NKVD vienības pāri robežai uz PSRS aizveda gūstā 37 cilvēkus, tanī skaitā, 10 robežsargus un 27 civiliedzivotājus.

1940.gada 17.jūnijā padomju karaspēks pārgāja Latvijas Republikas robežu valsti okupēja.

Pašlaik Abrenes apriņķis un Masļeņķi ir Krievijas teritorija. Minētie kādreizējie Latvijas Republikas robežapsardzes objekti atrodas Krievijas teritorijā.

Pieminot 1940.gada 15.jūnija traģiskos notikumus un 17.jūnija Latvijas Republikas okupācijas dienu jau 21 gadu Palmira Lāce kopā ar domubiedriem dodas uz Goliševu (Aizgāršas robežpunktu) un ielaiž Ludzas robežupē ozollapu un ziedu vainagu, lai upes straume to aiznestu līdz traģisko notikumu vietai Masļenkiem (patreiz Krievijas teritorija).

Ar Palmiru Lāci šogad kopā bija aktrise Vera Gribača un tēvzemietis Juris Griķis.

Juris Griķis
Apvienības TB/LNNK Jūrmalas grupas vadītājs.

J.Griķa fotogrāfijas

Pie Aizgāršas robežpunktaPalmira Lāce, Vera Gribača un Juris Griķis, ielaižot vainagus upē

Iet atpakaļ