Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Ārzemēs dzīvojošie latvieši ar nepacietību gaida grozījumus Pilsonības likumā

19.07.2012 09:39

Ārzemēs dzīvojošie latvieši ar nepacietību gaida brīdi, kad Latvijā beidzot tiks veikti grozījumi Pilsonības likumā, lai pieļautu dubultpilsonības  iespējamību ārvalstu tautiešiem, šādu viedokli sarunās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi pauda gan ASV un Kanādā, gan Dienvidamerikas  valstīs dzīvojošie latvieši, kuri piedalījās Latviešu dziesmu svētkos Milvokos un Pasaules koru olimpiādē Sinsinati.

„Amerikas latvieši, kuriem ir Latvijas pilsonība, neraugoties uz ierobežoto vēlēšanu iecirkņu skaitu, vienmēr piedalās visās vēlēšanās un referendumos, aktīvi paužot savu attieksmi pret Latvijā notiekošo – tas ir viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem saiknes ar Latviju un latvietības  saglabāšanā,” uzsvēra Vispārējo latviešu dziesmu svētku ASV rīcības komitejas priekšsēdis Andris  Kursietis.

A. Kursietim pašam kā aktīvam latviešu kopienas pārstāvim nav Latvijas pilsonības, bet, ja tāda iespēja būtu, viņš to noteikti vēlētos iegūt. „Tas noteikti būtu Latvijas kā valsts ieguvums kopumā, jo ne tikai uzliktu par pienākumu piedalīties vēlēšanās, bet arī veicinātu patriotismu,’’ vērtē ASV dzīvojošais latvietis.

Savukārt komponists un diriģents Guntars Gedulis, kurš dzīvo Venecuēlā, atzina, ka tie Latvijas pilsoņi, kuri no Latvijas izceļoja pagājušā gadsimta pirmajā pusē un šobrīd dzīvo Dienvidamerikas valstīs, jau ir zaudējuši cerības par to, ka jelkad savas dzīves laikā saņems Latvijas pilsonību. Tādēļ mūziķis izteica cerību, ka, ņemot vērā patlaban uzsākto diskusiju par likuma grozījumiem, Latvijai valstiskā līmenī beidzot izdosies panākt pozitīvu risinājumu šajā jautājumā.

Nacionālā apvienība jau ilgstoši ir iestājusies par to, lai tiktu pieņemti grozījumi Pilsonības likumā, kas ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem ļautu iegūt Latvijas pilsonību, vienlaikus saglabājot citas valsts pilsonību. Šobrīd ar koalīcijas partneriem panāktā vienošanās paredz grozījumus veikt pēc iespējas ātrāk -  tā, lai galīgajā lasījumā tie tiktu pieņemti Saeimas rudens sesijā.

Laikā no šā gada 7. līdz 15.jūlijam kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende uzturējās ASV, kur piedalīsies divos kultūrpolitiski nozīmīgos pasākumos – XIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos Milvokos un Pasaules koru olimpiādē Sinsinati.

Informāciju sagatavoja Ieva Līne, ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos.

Iet atpakaļ