„Vienotībai’’ jāuzņemas pilna atbildība par 100 miljonu latu ES līdzfinansējuma saglabāšanu

29.05.2012 21:46

Nacionālā apvienība (NA) nav apmierināta ar satiksmes ministra Aivja Roņa pirmdien koalīcijas sadarbības padomē sniegto skaidrojumu par a/s „Pasažieru vilciens’’ jaunās valdes iecelšanas kritērijiem un uzskata, ka partijai „Vienotība’’ ir jāuzņemas pilna atbildība par to, lai Latvija nezaudētu ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 100 miljonu latu apmērā.

Šāds lēmums šodien pieņemts Nacionālās apvienības valdes sēdē.

Vienlaikus NA uzskata, ka valdības koalīcijas partijām ir jāturpina diskusija par to, pēc kādiem kritērijiem ir ieceļamas valdes valstij un pašvaldībās piederošos uzņēmumos, jo veids, kādā notikusi „Pasažieru vilciena’’ valdes maiņa, sabiedrībā kārtējo reizi rada neizpratni un aizdomas par negodprātīgu rīcību no valsts varas puses.

Jau ziņots, ka pēc pagājušonedēļ notikušajām sarunām EK nolemts piedāvāt Spānijas uzņēmumam CAF grozīt jauno vilcienu iepirkuma līgumu, lai varētu saņemt Eiropas Savienības finansējumu.

EK iepriekš brīdinājusi Latviju, ka, turpinot īstenot PV un Spānijas uzņēmuma CAF parakstīto jauno pasažieru vilcienu piegādes līgumu, tai var pašai nākties maksāt 100 miljonus latu, kuri iepirkumā paredzēti kā ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ