Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Saeima likumā „Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” atbalsta Nacionālās apvienības priekšlikumus

25.07.2011 16:03

Ceturtdien Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", atbalstot ideju noteikt prasību masu medijiem atklāt to īpašniekus un patiesā labuma guvējus. Tādējādi turpmāk masu informācijas līdzekļu dibinātājiem un īpašniekiem, kuri ir kapitālsabiedrības, būs pienākums Komerclikumā noteiktajos gadījumos un kārtībā informēt komercreģistra iestādi par to patiesajiem labuma guvējiem.

Saeima atbalstīja arī VL-TB/LNNK deputāta Gaida Bērziņa priekšlikumu no likuma svītrot pašreizējo 3.pantu, kas paredz, ka masu informācijas līdzekļa dibinātājs vai izdevējs un redakcija var būt juridiskā persona. Tāpat Saeima atbalstīja Gaida Bērziņa priekšlikumus par masu informācijas līdzekļu reģistrēšanas kārtību un reģistrācijas atteikumu, kā arī viņa priekšlikumu papildināt likumu ar jaunu pantu par pienākumu informēt par izmaiņām īpašnieku sastāvā.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēlreiz jāapstiprina trešajā – galīgajā lasījumā. Trešajā lasījumā likumā tiks ierakstīta arī norma par redakcionālo neatkarību.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Tomels
VL-TB/LNNK Valdes loceklis
Mob.22415888

Iet atpakaļ