Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Respektējot Satversmes tiesas lēmumu, NA aicina aktīvi piedalīties referendumā un balsot „pret’’

20.01.2012 15:28

Respektējot šodien pieņemto Satversmes tiesas lēmumu neapturēt referenduma par krievu kā otru valsts valodu norisi, Nacionālā apvienība (NA) aicina visus pilsoņus 18. februārī aktīvi piedalīties referendumā un balsot „pret”.

Nacionālā apvienība ir izdarījusi visu iespējamo, lai idejām par divvalodību Latvijā pieliktu punktu. Pēc šodienas Satversmes tiesas lēmuma redzam, ka vieniem tas mums nav izdevies. Šobrīd visiem ir jāpiedalās gaidāmajā referendumā un jābalso PRET pārkrievošanu. Īpaši vēlos vērsties pie tiem latviešiem, kas barikāžu laikā vēl bija mazi vai nebija dzimuši. Tagad ir mūsu kārta aizstāvēt Latvijas neatkarību, valsts valodu un mūsu senču godu. Bet Latvijas politikā jāiestājas laikam, kad vairs nedalāmies partijās, pozīcijā un opozīcijā. Tagad kopā jābūt visiem, kas aicina parakstīties PRET Latvijas pārkrievošanu,” uzskata Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” līdzpriekšsēdētājs.

NA izsaka nožēlu, ka Satversmes tiesa nav saskatījusi pietiekamus argumentus antikonstitucionālā referenduma norises apturēšanai un pilsoņiem būs jāaizstāv sava valsts vēlēšanu iecirkņos. Ceram, ka Satversmes tiesa savā gala spriedumā par paša referenduma atbilstību Satversmei pievienosies pieteikumā izklāstītajiem argumentiem un būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas konstitucionālās teorijas attīstībā.

Kā zināms, pagājšnedēļ Nacionālā apvienība Satversmes tiesā iesniedza 30 Saeimas deputātu parakstītu pieteikumu, lai apstrīdētu referenduma par krievu kā otru valsts valodu leģitimitāti, apturētu tā norisi un vērtētu tā atbilstību Satversmes satura kodolam un valsts iekārtas pamatprincipiem.

Pieteikuma iesniedzēji uzskatīja, ka likuma „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” 11. panta pirmā daļas un 25. panta pirmā daļa, Valsts prezidenta 2011. gada 20. decembra lēmums Nr. 260 un Saeimas Prezidija 2011. gada 20. decembra atzinums „Par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” (Nr. 174/Lp11)” neatbilst Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 77. pantam, 78. pantam un Latvijas Republikas proklamēšanas aktam.

NA ministri jau iepriekš, valdībā lemjot par finansējuma piešķiršanu referenduma organizēšanai, balsoja „pret”, tādējādi apliecinot šī referenduma antikonstitucionālo būtību. Nacionālā apvienība jau paudusi stingru viedokli: ja referendums tomēr notiks, Latvijas pilsoņiem tajā jāpiedalās un jābalso „pret” divvalodību.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ