Mūsu cilvēki

Raitis Ābelnieks

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Bauskas novada grupas vadītājs. Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Partiju vienošanās projektā jābūt punktiem par sadarbību pašvaldību līmenī

18.02.2013 22:18

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”—"Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) ir gatava izskatīt Reformu partijas (RP) priekšlikumus sadarbībai Rīgas domē, tomēr vērš uzmanību, ka līguma projektā ir jāiekļauj NA nozīmīgais jautājums par nesadarbošanos ar „Saskaņas centru” (SC).

RP izstrādātajā vienošanās projektā starp RP, NA un „Vienotību” (V) ir piedāvāts vienoties par virkni kopēju prioritāšu Rīgas domē pēc 1. jūnija pašvaldību vēlēšanām. Taču dokumentā nav skarts jautājums par sadarbību ar SC vai citiem prokremliskajiem spēkiem. Nacionālā apvienība uzskata, ka šīs nozīmīgās tēmas apiešana ir pazīme, ka RP šādu sadarbību joprojām uzskata par iespējamu. „Izvairīšanās no SC pieminēšanas liecina, ka RP par sadarbību ar NA un V patiesībā vienoties nevēlas, tādējādi atstājot sev rīcības brīvību sadarbībai ar SC,” uzskata NA Rīgas mēra kandidāte Baiba Broka.

Vienošanās projektā ir iekļauts punkts par sadarbību gan nacionālajā, gan pašvaldību līmeni, un ir uzskaitīti valdības vai Saeimas atbalstāmie jautājumi, kas skar pašvaldības — tai skaitā par pašvaldību deputātu skaita samazināšanu visos novados un pašvaldību referendumu ieviešanu. NA uzskata, ka dokumentu, kura mērķis ir vienošanās par sadarbību pašvaldību līmenī, RP mēģina pārvērst par alternatīvu koalīcijas līgumu. „Saistīt sadarbības līgumu pašvaldībā ar valsts līmenī darāmajiem darbiem, pie kam uzsverot tikai RP prioritātes būtu pilnīgi neloģiski,” saka B. Broka. „Ja RP ir problēmas ar ministru prioritātēm, tās jārisina nacionālajā līmenī.”

NA joprojām atbalsta ideju par vienošanos starp valdībā strādājošajām partijām par sadarbību jaunajā Rīgas domē un ir gatava turpināt sarunas, lai memorandā iekļautu punktus, kas ir pieņemami visiem trim politiskajiem spēkiem. Taču, kā uzsver B. Broka, šādā dokumentā noteikti ir jābūt punktam par nesadarbošanos ar prokremliskajiem spēkiem.

Informāciju sagatavoja: L.Ozoliņa, Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ