Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Nacionālās apvienības paziņojums par ekonomiskajām sankcijām pret Baltkrieviju

12.03.2012 14:43

Nacionālā apvienība (NA) «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» uzskata, ka plānotās ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju var nesasniegt vēlamo mērķi, turklāt var nest milzīgu ekonomisko kaitējumu Latvijai. Nedemokrātiska valsts pārvalde nav nedz atbalstāma, nedz attaisnojama, taču Baltkrievijas gadījumā diez vai demokrātiju veicinošs apstāklis būtu, piemēram, valsts piespiedu tuvināšana Putina Krievijai, kas izrietētu no minēto sankciju ieviešanas.

Plānotās ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju var nopietni ietekmēt Latvijas tautsaimniecību, jo Baltkrievija ir otrs lielākais Latvijas tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības. Latvijas un Baltkrievijas preču apgrozījums 2011.gadā pārsniedza 1,5 miljardus latu.

Ja šādas ekonomiskās sankcijas tiktu pieņemtas, tās visvairāk skartu Latvijas tranzītu, ostas, eksportu, kā arī visus tos Latvijas nacionālos uzņēmējus, kuri izmanto Baltkrievijas izejmateriālus ražošanas uzņēmumu nodrošināšanai Latvijā. Vienlaikus jāaizsargā arī to uzņēmēju intereses, kuru investīcijas un saimnieciskā darbība ir saistīta ar Baltkrieviju.

Apzinoties iepriekš minēto, NA aicina premjeru Valdi Dombrovski un Ārlietu ministriju rast risinājumu, lai Eiropas Savienības plānotās ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju netiktu pieņemtas, bet atbalsts demokrātijai tiktu īstenots, izmantojot citus politiskos instrumentus.

Nacionālā apvienība arī uzskata, ka Ārlietu ministrijai jāpanāk, lai Latvijas vēstnieks Baltkrievijā varētu atgriezties Minskā un turpināt savu darbu.

Par šiem jautājumiem Nacionālā apvienība plāno runāt arī šodien gaidāmajā koalīcijas Sadarbības padomes sēdē.

Papildu informācija:
Romāns Naudiņš, LR Saeimas deputāts.

Iet atpakaļ