Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Nacionālās apvienības atbalsts ukraiņu tautai

04.07.2012 16:03

Nacionālā apvienība pauž atbalstu Ukrainas patriotiem, kas vienojušies vērienīgās protesta akcijās pret parlamenta pieņemto atbalstu divvalodībai. Pēc karstām debatēm 13 no 27 Ukrainas administratīvajās teritorijās krievu valodai piešķirts reģionālās valodas statuss, kas pēc būtības daudz neatšķiras no valsts valodas statusa piešķiršanas krievu valodai.

Krievu valoda kļuvusi par nozīmīgu ģeopolitisko ieroci, ko Krievija izmanto savās interešu zonās, lai atjaunotu zaudēto impērijas laika ietekmi. Krievu valodai oficiāls statuss piešķirts arī Dienvidosetijā un Abhāzijā, vēl nesen līdzīgus, par laimi nesekmīgus mēģinājumus Krievijai pietuvināti spēki īstenoja arī Latvijā.

Līdzīgi kā latviešu valoda Latvijā, tā ukraiņu valoda Ukrainā ilgtermiņā ir valstiskās neatkarības pamats. Tāpēc Nacionālā apvienība aicina ikvienu Ukrainas patriotu neatkarīgi no etniskās izcelsmes darīt visu iespējamo, lai atjaunotu ukraiņu valodai vienīgās oficiālās valodas statusu.

Vienlaikus Ukrainas piemēram jākalpo kā atgādinājumam Latvijas iedzīvotājiem par sekām, ja pārāk liela politiskā ietekme tiktu atvēlēta Krievijai pietuvinātiem politiskiem spēkiem vai notiktu balsstiesību piešķiršana Latvijas nepilsoņiem.

Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs

Gaidis Bērziņš
Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs

Iet atpakaļ