Nacionālā apvienība rosina konkrētas sankcijas tiem deputātiem, kuri parakstījušies par krievu kā otru valsts valodu

05.12.2011 19:09

Nacionālā apvienība (NA) ir oficiāli vērsusies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar prasību pārbaudīt, kuri 11. Saeimas deputāti ir parakstījušies par grozījumiem Satversmē, kas krievu valodai piešķirtu otras valsts valodas statusu, tādējādi pārkāpjot Saeimas deputāta svinīgo solījumu.

Apvienība vienlaikus šodien arī iesniegusi konkrētus priekšlikumus koalīcijas Sadarbības padomē par to, kādas sankcijas par šo pārkāpumu būtu piemērojamas.

Priekšlikumos paredzēts nekavējoties atsaukt no NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas Saeimas deputātu Nikolaju Kabanovu, kurš jau pats publiski atzinis, ka parakstījies par Satversmes grozījumiem, kas paredz noteikt krievu valodu kā otru valsts valodu.

Savukārt attiecībā uz citiem deputātiem (ja tādi tiks konstatēti), NA ierosina tos atsaukt no amatiem Saeimas Prezidijā, jebkuriem amatiem Saeimas komisijās, kā arī parlamentārajām delegācijām.

Atbilstoši Satversmes 18. pantam, visi Saeimas deputāti, stājoties amatā, Saeimas sēdē dod svinīgu solījumu, kurā apņemas stiprināt Latvijas suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Savukārt Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4. punktā ir noteikts, ka „deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos.”

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ