Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Nacionālā apvienība panāk papildu finansējumu budžetā Dziesmu svētkiem

15.12.2011 16:41

Apstiprinot valsts budžetu 2012.gadam 2.lasījumā, Nacionālā apvienība (NA) ir panākusi akceptu priekšlikumam piešķirt 80 000 latu Dziesmu svētku sagatavošanās procesa nodrošināšanai, lai jau 2012.gadā varētu sekmīgi uzsākt darbus 2013.gadā plānotajiem XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem.

Tāpat ir izdevies panākt valsts finansējuma saglabāšanu 2011. gada līmenī vairākām nacionālajām organizācijām – Latvijas Politiski represēto apvienībai 15 000 Ls apmērā, Latvijas Nacionālo partizānu apvienībai 5000 Ls apmērā un Latvijas Nacionālo karavīru biedrībai 5000 Ls apmērā.

Vienlaikus ar premjeru Valdi Dombrovski NA ir panākusi mutisku vienošanos par to, ka, pavasarī veicot 2012. gada budžeta grozījumus, tiks atkārtoti skatīti arī pārējie NA iesniegtie priekšlikumi, pret kuriem konceptuālu iebildumu koalīcijā nav, taču budžeta konsolidācijas pasākumu dēļ tos šobrīd nav iespējams atbalstīt. Priekšlikumu izpilde būs atkarīga arī no tā, cik veiksmīgi pildīsies budžets nākamā gada 1. ceturksnī.

NA arī atgādina, ka budžeta veidošanas laikā, pateicoties apvienības ierosinājumam, ir novērsts apdraudējums, kas bija radies Nacionālam teātrim un Nacionālai operai, atrodot papildu līdzekļus un panākot 15% nodokļu paaugstinājumu azartspēļu automātiem un spēļu galdiem.

NA koalīcijas Sadarbības padomē arī rosināja ieviest progresīvo ienākuma nodokli, taču neguva koalīcijas partneru atbalstu.

Attiecībā uz NA priekšlikumos rosināto 200 000 latu piešķiršanu sabiedriskā pasūtījuma nodrošināšanai nacionālajiem plašsaziņas līdzekļiem atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 71. pantam ir panākta konceptuāla vienošanās par finansiālā atbalsta sniegšanu. Pateicoties NA deputātiem, no 2012.gada likumā stāsies spēkā norma, kas paredz izstrādāt nacionālo plašsaziņas līdzekļu pasūtījumu, norādot pasūtījuma summu.

Savukārt likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” apvienība piedāvāja neapliekamo minimumu saimniecības ēkām palielināt līdz 50 kvadrātmetriem (uz 1. lasījumu piedāvāto 25 kvadrātmetru vietā). Tāpat tika iesniegts priekšlikums par nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm daudzbērnu ģimenēm, kā arī papildu finansējumu Veselības ministrijai 20 000 Ls apmērā neauglīgo ģimeņu datu bāzes izveidošanai.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ