Mūsu cilvēki

Aigars Strupulis

Jelgavas novada deputāts, Jelgavas pilsētas galvenais speciālists nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanā.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Nacionālā apvienība aicina komercbankas atrisināt problēmas kreditēšanas jomā

31.01.2012 11:57

Pirmdien Nacionālās apvienības (NA) tautsaimniecības darba grupa, piedaloties Saeimas frakcijas vadītājam Eināram Cilinskim un citiem Saeimas deputātiem, kā arī Eiropas Parlamenta deputātam Robertam Zīlem, tikās ar Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) vadītāju Mārtiņu Bičevski un vairākiem citiem LKA pārstāvjiem. Gandrīz divu stundu ilgā sarunā tika uzklausīta un apspriesta asociācijas prezentācija par Biznesa vides un likumdošanas izmaiņu iespējamo seku un risku izvērtējumu attiecībā uz kreditēšanu.

NA pārstāvji īpašu uzmanību pievērsa uzņēmējdarbības kreditēšanas veicināšanai un darba vietu radīšanai, pirmā mājokļa kreditēšanas atbalstam, lai sekmētu jauno ģimeņu palikšanu Latvijā vai aizbraucēju atgriešanos, kā arī samērīgai aizsardzībai kredīta ņēmējiem, kam ienākumu krišanās dēļ ir nopietnas problēmas kārtot savas saistības, kas parasti noved vai nu pie aiziešanas ekonomikas pelēkajā zonā vai arī pie Latvijas pamešanas.

LKA pārstāvji uzsvēra, ka bankas, pretēji bieži izplatītajam viedoklim, ir ieinteresētas kreditēt, bet to kavē vairāki faktori, kā, piemēram, tiesiskās vides nesakārtotība, maksātnespējas procesa sarežģītība, nekvalitatīvs īpašumu novērtējums utt.

Ne visos jautājumos abu pušu viedoklis sakrita, tomēr NA un LKA vienojās par nepieciešamību arī turpmāk apmainīties ar informāciju un diskutēt, ņemot vērā, ka NA ir pārstāvēta valdībā un var daudzus procesus ietekmēt pozitīvi.

Informāciju sagatavoja NA frakcijas konsultants Māris Grīnblats.

Iet atpakaļ