Nacionālā apvienība aicina koalīciju vienoties par neatliekamām investīcijām kultūrā

04.06.2012 14:04

Nacionālā apvienība (NA) aicina valdības koalīcijas partijas vienoties par neatliekamām investīcijām kultūrā – algas palielinājumu mūzikas un mākslas skolu pedagogiem, kā arī papildus līdzekļu piešķiršanu Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspējai un Kultūrkapitāla fondam. Šīs prioritātes valdība jau apstiprinājusi Ministru kabineta rīcības plānā.

Lai neturpinātos kvalificētu pedagogu aiziešana no mācību iestādēm un būtu iespējams arī turpmāk nodrošināt kvalitatīvu mūzikas un mākslas apmācību visos Latvijas reģionos, NA aicina jau 2012.gada valsts budžeta grozījumos piešķirt papildus 868 791 latu, lai izlīdzinātu pedagogu atalgojumu vispārizglītojošajās skolās un mūzikas un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestādēs. 2013.gada budžetā šim mērķim būs nepieciešami 2,9 miljoni latu.

Vienlaikus, lai nodrošinātu Dziesmu un deju svētku procesa nepārtrauktību un ilgtspēju, kā arī augstvērtīgu 2013.gada Dziesmu un deju svētku norisi, NA šā gada budžeta grozījumos lūdz piešķirt mērķdotāciju pašvaldībām 491 396 latu apjomā pašdarbības kolektīviem – Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. 2013.gadā tam būs nepieciešami attiecīgi 982 792 lati.

Nepieciešams arī finansējums Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF) 550 000 latu apjomā, kas izriet no valdības rīcības plāna, lai veicinātu vērtīgas literatūras pieejamību un tādējādi arī latviskās identitātes un valodas kopšanu. Ar šo finansējumu tiktu nodrošināts grāmatu iepirkums latviešu valodā pašvaldību publiskajās bibliotēkās visā Latvijā, īstenojot lasīšanas veicināšanas pasākumus, kā arī kvalitatīvas profesionālās mākslas pieejamība reģionos.

NA arī aicina izstrādāt un apstiprināt VKKF finansējuma modeli, kas sākot ar 2013.gadu nodrošinātu tam ikgadēju garantētu un prognozējamu finansējumu ar izaugsmes piesaisti ekonomikas rādītājiem, tādējādi panākot neatkarību no politiskajiem lēmumiem.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ