Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

NA piedāvā koalīcijai pasākumus Latvijas valstiskuma stiprināšanai

27.02.2012 16:12

Lai efektīvāk aizsargātu Latvijas valstiskuma pamatprincipus un rastu risinājumus sabiedrības saliedēšanai ilgtermiņā, Nacionālā apvienība (NA) šodien koalīcijas Sadarbības padomē iesniedz trīs jaunus priekšlikumus, kuri paredz gan vienotas pirmsskolas izglītības ieviešanu valsts valodā, gan izmaiņas Satversmes 73.pantā un Pilsonības likumā.

NA piedāvā veidot vienotu pirmsskolas izglītības iestāžu jeb bērnudārzu sistēmu, nosakot, ka visos bērnudārzos apmācība notiek valsts valodā, vienlaikus saglabājot etniskās un kultūras identitātes ievirzi tajās grupiņās, kur bērni nāk no krievu, baltkrievu, ukraiņu, poļu, lietuviešu un citām ģimenēm.

„Nav attaisnojami, ka vairāk nekā 20 gadus pēc neatkarības atjaunošanas valsts joprojām atbalsta sabiedrības segregāciju, jau no agras bērnības sadalot Latvijas iedzīvotājus nošķirtās kopienās. Vienotas bērnudārzu sistēmas ieviešana ilgtermiņā veicinātu piederības sajūtu Latvijas valstij, sabiedrības saliedēšanos uz latviešu valodas bāzes un kopīgas sociālās atmiņas veidošanos,’’ ir pārliecināts Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK’’ līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

NA arī rosina paplašināt Satversmes 73.pantā noteikto jautājumu loku, par kuriem nav rīkojamas tautas nobalsošanas. Referendumi nebūtu rīkojami arī par pilsoņu loka paplašināšanu, naturalizācijas kārtības atvieglošanu, valsts valodas lietojuma sašaurināšanu, kādas Latvijas teritorijas daļas autonomiju vai atdalīšanos, demokrātiskās sistēmas demontāžu u.c. jautājumiem, kuru nodošana tautas nobalsošanai nevajadzīgi pakļauj riskam Latviju kā nacionālu un demokrātisku valsti.

Savukārt Pilsonības likuma 24. pantā NA rosina paplašināt nosacījumu loku, kādos pilsonim var tikt atņemta Latvijas pilsonība. Proti, pilsonība būtu atņemama personām, kuras publiski paudušas necieņu pret Latviju kā nacionālu un demokrātisku valsti, veikušas darbības, kas vērstas uz vardarbīgu valsts varas gāšanu, aicinājušas likvidēt Latvijas valstisko neatkarību vai graut Latvijas teritoriālo nedalāmību, spiegojušas ārvalsts izlūkdienesta uzdevumā u.c. līdzīgos gadījumos.

Nacionālā apvienība ir atvērta diskusijām ar koalīcijas partneriem par citiem priekšlikumiem, kas vērsti uz Latvijas valstiskuma pamatprincipu aizsardzību un sabiedrības saliedēšanu uz šo principu bāzes.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ