Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

NA neatsauks iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā, jo var rasties nopietni riski ekonomikas attīstībai

20.03.2012 10:25

Nacionālā apvienība VL!-TB/LNNK (NA) neatsauks iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanas par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos, šāds lēmums šodien vienbalsīgi pieņemts NA valdes sēdē. NA uzskata, ka šī jautājuma izskatīšanu nedrīkst atlikt, jo var rasties nopietni riski turpmākai valsts ekonomikas attīstībai.

Atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, līdz 2012.gada 8.februārim, pamatojoties uz šo regulējumu, apmierināti 730 iesniegumi, kopumā izsniedzot pastāvīgās uzturēšanās atļaujas 1775 personām, un izsniegto uzturēšanās atļauju skaitam ir tendence strauji pieaugt.

NA uzskata, ka minētā regulējuma ieviešana, kas sākotnēji tikusi pamatota ar investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecībai, nav attaisnojusies un valstij ir jāveicina investīcijas produktīvos ekonomikas sektoros, nevis spekulatīvas investīcijas, kas jau radījušas nopietnas ekonomiskās problēmas vairākās citās Eiropas valstīs.

Arī ekonomists Jānis Ošlejs 7.starptautiskajā biznesa kontaktu forumā „Baltijas valstis. Quo vadis?", kas marta sākumā notika Rīgā, norādīja, ka „Krievijas pilsoņu ieguldījumi nekustamajā īpašumā Latvijā nav laba investīcija un valstis var kļūt bagātas ar rūpnieciskās ražošanas un eksporta palīdzību, nevis mākslīgi paaugstinot nekustamā īpašuma cenu līmeni”.

Pārāk lielas investīcijas nekustamā īpašuma sektorā negatīvi ietekmēs investīcijas ražojošos sektoros, jo tām būs grūti konkurēt ar sektoru, kur atmaksāšanās laiks ir objektīvi īsāks, tāpat arī problēmas radīs pieaugošās būvniecības cenas. Ņemot vērā ieguldījumu apjomu, šobrīd šīs investīcijas arī ietekmē inflācijas pieaugumu, kas jau tā strauji pieaug citu faktoru dēļ.

NA atzīst, ka īstermiņā būs negatīva ietekme uz tiem uzņēmējiem, kuri nevar pārdot savus nekustamos īpašumus. Savukārt ilgtermiņā ietekme uz budžetu būs pozitīva, jo Latvijā uzlabosies investīciju vide, kas ļaus piesaistīt kvalitatīvas investīcijas, bez aizdomām par to izcelsmi.

Kopš 2010.gada 1.jūlija ir spēkā kārtība, kad Latvijas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas var iegūt trešo valstu pilsoņi, kuri Rīgā, Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās iegādājušies vienu vai vairākus nekustamos īpašumus vismaz par 100 000 latu vai citur Latvijā par 50 000 latu.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ