Mūsu cilvēki

Aigars Strupulis

Jelgavas novada deputāts, Jelgavas pilsētas galvenais speciālists nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanā.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

NA jauniešu organizētajā lāpu gājienā simboliski atcerēsies Latgales pievienošanos Latvijai

03.05.2012 12:36

Šā gada 10.maijā Nacionālās apvienības jaunieši Rēzeknē organizēs lāpu gājienu, simboliski pieminot un atceroties vēsturisko dienu, kad tika pieņemts oficiāls lēmums par Latgales pievienošanos pārējai Latvijai.

Gājiens plkst. 21.30 sāksies ar uzrunām pie ievērojamā latgaliešu politiķa, garīdznieka un atmodas cīnītāja Franča Trasūna pieminekļa un turpināsies līdz Latgales simbolam – Latgales Māras piemineklim.

1917.gada 10.maijā darbu pabeidza 1.Latgales kongress, nosakot, ka Latgalei jāatdalās no Vitebskas guberņas un jāapvienojas ar Vidzemi.

„Šis bija ļoti nozīmīgs lēmums visai topošajai Latvijas valstij. Ja tas nebūtu pieņemts tobrīd, Latvijas valsts dibināšana, visticamāk, būtu notikusi vēlāk. Gan toreiz, gan tagad, tas ir ļoti nozīmīgs notikums arī no integrācijas viedokļa, jo daudzus gadus ir notikusi latviešu un latgaliešu šķelšana, kas realitātē diemžēl turpinās vēl šobrīd,’’ uzskata Nacionālās apvienības Saeimas deputāte Inese Laizāne, kura parlamentā ievēlēta no Latgales vēlēšanu apgabala un pati ir latgaliete.

Pēc viņas teiktā, lāpu gājiens būs kā atgādinājums tam, ka Latgales Māras vēstījums – „Vienoti Latvijai!’’ ir jāpierāda darbos. „Emocionāli un ekonomiski valstij ir jābūt vienotai. Latvijai ir jālepojas ar latgaliešu valodu un kultūru, bet, lai tas notiktu, tās ir jāpazīst. Mūsu valsts vēsture ir bijusi sarežģīta arī novadu savstarpējā sadarbībā. Daudzus gadus ir apzināti radīts stereotipisks priekšstats par latgalieti un, tikai iepazīstot personiski, maldi brūk. Mums atkal ir iespēja būt vienotiem!” vērtē I.Laizāne.

Pasākuma atklāšanā kopā ar I. Laizāni Nacionālo apvienību pārstāvēs Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ