Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Kultūras ministre slēdz sadarbības memorandu ar Kultūras aliansi

21.05.2012 19:45

Trīspusējais sadarbības memorands starp Kultūras ministriju, Kultūras aliansi un Nacionālo apvienību (NA) „Visu Latvijai!’’ – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK’’ tika parakstīts pirmdien, 21.maijā, plkst. 15.00 Kultūras ministrijā.

Memoranda parakstīšanā piedalījās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, Kultūras aliansi apvienojošo organizāciju (Latvijas Radošo savienību padome, Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju apvienība, biedrība „Laiks kultūrai’’) pārstāvji un NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Memorandā ir iekļauti būtiskākie sadarbības virzieni kultūrpolitikas plānošanā un īstenošanā, kultūras apakšnozaru stratēģijas izstrādē, Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēšanas modeļu izstrādē un finansējuma piesaistē.

Šī ir pirmā reize, kad Kultūras ministrija ir aicinājusi par kultūras ministra padomniekiem kļūt pārstāvjus no organizācijas (Kultūras alianses), kura apvieno visu kultūras nozari. Tas ļaus nepastarpināti komunicēt ar kultūras nozares profesionāļiem, apzināt būtiskākos izaicinājumus un efektīvi risināt nozares aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar finansējuma piesaisti, izvirzot konkrētu mērķu un prioritātes, iegūstot kultūrai kā prioritātei adekvātu finansējumu.

„Ir svarīgi, lai šī jaunā iniciatīva īstenotos reālos, nozarei svarīgos darbos un kļūtu par labu piemēru veiksmīgai ilgtermiņa sadarbībai starp ministriju un nozari. Un tas ir atkarīgs no visām iesaistītajām pusēm,’’ akcentē Ž. Jaunzeme-Grende.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ