Koalīcija nevienojas par atbalstu NA grozījumiem Satversmē

05.03.2012 19:35

Pirmdien valdošās koalīcijas sadarbības padomes sēdē Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK piedāvāja papildināt Satversmes 73. pantu, nosakot, ka nav rosināms referendums par pilsoņu loka paplašināšanu. Koalīcijas partneri nespēja vienoties par atbalstu šim projektam.

Pieņemot šos grozījumus, tiktu jau saknē novērsta iespēja īstenot PCTVL rosināto referendumu par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem. Līdzīgi kā pirms divvalodības referenduma Nacionālā apvienība piedāvā noteikt likumos normas, kas šādus pretvalstiskus pasākumus varētu novērst. Diemžēl vismaz šobrīd vēsture atkārtojas un koalīcijas pārstāvji atbildību noveļ uz dažādām ekspertu komisijām, novilcinot savlaicīgu lēmuma pieņemšanu.

Zatlera Reformu partijas pārstāvji sadarbības padomes sēdē savu atturību pamatoja ar vārdiem „tas var izraisīt dažādus viedokļus”, savukārt t.s. „Olšteina sešinieka” pārstāvji ar bažām, ka „var aktualizēties nacionālais jautājums”.

„Ir divi veidi, kā noraidīt priekšlikumu: drosmīgais veids, paužot atklātu noraidījumu idejai un gļēvais veids – nodot priekšlikumu dažādām ekspertu komisijām, kas atzinumu „marinēs” mēnešiem ilgi un tas tiks nokavēts. Ir jāizšķiras, vai mēs vēlamies apturēt PCTVL referendumu vai nē, un tas atklāti jāpasaka tautai.” – kolēģu centās pārliecināt NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

„Brīžos, kad atsevišķi politiķi nevēlas pieņemt skaidru lēmumu, likumdevēja funkcijas viņi it kā deleģē dažādām ekspertu komisijām, lai gan patiesībā lēmums ir jāpieņem politiķiem, bet juristiem tikai jākonstatē, vai šāds lēmums ir tiesisks un kā to izdarīt iespējami labāk. Pašlaik koalīcija atkārtoti kāpj uz vecā grābekļa, riskējot ar vēl vienu pretvalstisku referendumu,” – tā R. Dzintars.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ