Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Jūrmalas "tēvzemieši" organizē protestu pret "Jaunā viļņa" zvaigžņu aleju

20.07.2011 09:21

TB/LNNK Jūrmalas grupa ceturtdien, 21.jūlijā, pulksten 9:30 organizēs piketu pie Jūrmalas pilsētas domes pret „Jaunā viļņa” zvaigžņu alejas veidošanu Turaidas ielā pie Dzintaru koncertzāles. Tēvzemieši  uzskata, ka ir apkaunojoši, ka pie Dzintaru koncertzāles, kur daudzu gadu garumā uzstājušies dažādi slaveni mākslinieki, zvaigžņu aleja būs tikai ar apšaubāmu gaumi slavenajam Krievijas organizētajam konkursam „Jaunais Vilnis”. Bez tam, māc bažas, ka zvaigžņu alejā uzstādītās zvaigznes neatbildīs arī Valsts valodas likuma prasībām – tajās esošie uzraksti nebūs latviešu valodā.

Jūrmalas tēvzemieši  uzskata, ka šāda veida populārās mūzikas festivālus vajadzētu rīkot Jūrmalas pašvaldībai un Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, nevis Krievijai. Līdzīga prakse jau ir Palangā Lietuvā un Vitebskā Baltkrievijā. Bez tam, šis konkurss ir izcēlies ar bezgaumīgiem jokiem attiecībā pret Latviju, piemēram, uz konkursa skatuves ir parodēta Latvijas valsts himna. Jāpiebilst, ka konkursā nekāda daļa nav atvēlēta dziesmām latviešu valodā, lai gan tas notiek Latvijā.

Šis konkurss ir Latvijai neizdevīgs kā politiski, tā arī ekonomiski. Politiski tas Latviju aizvien vairāk grūž Krievijas „maigās varas” apkampienos, kamēr ekonomiski Dzintaru koncertzāle nesaņem naudu par festivāla televīzijas translāciju, kā arī neko no ieraksta pārdošanas peļņas.

Piketā piedalīsies arī „Visu Latvijai!” biedri no Jūrmalas.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Tomels
TB/LNNK Valdes loceklis
Mob.22415888

Iet atpakaļ