Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

NA valde: Jāveido nacionāla valdība

20.09.2011 19:15

Nacionālā apvienība (NA) pauž gandarījumu, ka sarunās ar Zatlera Reformu partiju un „Vienotību” izkristalizējušās daudzas kopīgas nostādnes valsts pārvaldes, ekonomikas, sabiedrības saliedētības, demogrāfijas un īpaši tiesiskuma jautājumos. Latvijai jābūt mūsdienīgai, pārtikušai, godīgai un arī latviskai. To mēs varam panākt ar lojālo cittautiešu atbalstu. Latviskas Latvijas princips nozīmē arī etnisko minoritāšu kultūru attīstību. Latviska Latvija ir vienīgais ceļš, kā saglabāt un stiprināt mūsu valsts neatkarību, kā arī dot māju sajūtu latviešu tautai un visiem, kuri mīl Latviju. Latvija nedrīkst pārvērsties par divkopienu valsti, kas būtu graujoši valsts stabilitātei un nacionālajai drošībai.

NA vēlētāji ir dubultojuši partijas pārstāvniecību Saeimā. Tas dod mums morālu pienākumu aicināt iespējamos valdības partnerus vienoties par šādiem uzdevumiem:

  • Latviešu valoda kā Latvijas vienīgā valsts valoda Satversmē jānostiprina kā negrozāma norma. Līdz ar to būtu novērsts tāds absurds kā iestāšanās par krievu kā valsts valodu. Ir būtiski jāpalielina finansējums Valsts Valodas centram.
  • Valsts un pašvaldību finansētajās pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās pakāpeniski jāpāriet uz mācībām valsts valodā. Esam gatavi diskutēt par šo pārmaiņu termiņiem un uzdevuma izpildes taktiku, bet pats uzdevums ir izšķirīgi svarīgs vienotai Latvijas sabiedrībai. Vienlaicīgi tas nozīmē lielāku atbalstu izglītībai mazākumtautību valodās.
  • Par totalitāro režīmu - nacistiskā un komunistiskā - slavināšanu un simbolikas izmantošanu paredzama atbildība likuma priekšā. Šī fakta skaidrošana Latvijā un ārvalstīs, kā arī šo režīmu upuru piemiņas sargāšana ir valsts pašcieņas un vēsturiskā taisnīguma jautājums. Katrs, kurš cīnījies par Latvijas neatkarību, ir jātur augstā godā un cieņā.
  • Latvijas pilsonība ir valstiskās lojalitātes un uzticības simbols. Jāveicina iespējami kvalitatīvāka naturalizācijas procedūra atbilstoši Eiropas valstu praksei.

Zatlera Reformu partijai un „Vienotībai” ir iespēja izdarīt vēsturisku izvēli - veidot nacionāli atbildīgu un tiesisku valdību kopā ar Nacionālo apvienību.

Līdzšinējais nacionālās politikas trūkums ir ļāvis prokremliskajam „Saskaņas centram” vairot pārstāvniecību parlamentā. Latviskas koalīcijas uzdevums ir īstenot tādu politiku, kas nodrošina nacionālas valsts izaugsmi.

Nacionālās apvienības valde

Iet atpakaļ