Jaunajai Rīgas Domes koalīcijai jāstiprina saimnieciskā un administratīvā veiktspēja un kultūrtelpa jāveido latviska

15.01.2013 17:58

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", iespējamiem nākamās Rīgas domes koalīcijas partneriem piedāvā vienoties, ka latviska izglītības sistēma un kultūrtelpa, birokrātisko šķēršļu mazināšana un korupcijas izskaušana ir starp topošās koalīcijas galvenajām prioritātēm.

NA valde uzskata, ka jāīsteno saskaņota rīcība ar partiju “Vienotība” un Reformu partiju 2013.gada Rīgas Domes priekšvēlēšanu cīņā kopīgo mērķu sasniegšanai. NA piedāvā sadarbības līgumā nostiprināt vairākus būtiskus mērķus: izveidot Rīgā latvisku izglītības sistēmu un kultūrvidi, mazināt birokrātiskos šķēršļus un izskaust korupciju pašvaldībās un pašvaldību iestādēs.

Lai nodrošinātu minēto mērķu sasniegšanu, NA piedāvā vienoties par uzdevumiem to īstenošanā un precīzi formulēt principus koalīcijas veidošanai Rīgas Domē, tai skaitā par citu politisko spēku iesaisti Rīgas Domes koalīcijā vienoties pēc vienprātības principa un neveidot koalīciju ar partiju “Saskaņas Centrs”.

Komentējot apvienības jaunāko lēmumu, Baiba Broka, Nacionālās apvienības Rīgas Domes priekšsēdētaja kandidāte sacīja:  “Latviešu kultūrvēsturiskā mantojuma un latviešu valodas lomas stiprināšana ir fundmentāls pamats ilgtspējīgai Rīgas attīstībai, risinot gan saimnieciskus, gan sociālus jautājumus. Rīgas Domes koalīcijai jābūt latviskai ne tikai pēc gara, bet arī pēc satura, un tas mums jānodrošina. Rīgas Domes atbalsts ir jājūt gan Rīgas iedzīvotājiem, gan Latvijas ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem”.

Informāciju sagatavoja L.Ozoliņa, Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ