Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Gaidis Bērziņš: valdība nav atbalstījusi racionālus priekšlikumus valsts budžeta papildināšanai

20.12.2010 16:21

„Lai gan kopumā valdošās koalīcijas piedāvāto nākamā gada valsts budžeta projektu var uzskatīt par daudzmaz pieņemamu šābrīža ekonomiskajā situācijā, nav saprotams, kādēļ tā nav atbalstījusi vairākus konstruktīvus Nacionālās apvienības priekšlikumus, it īpaši budžeta ieņēmumu daļas papildināšanai", uzskata Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!" - „Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bēziņš.

„Ir saprotams Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzstādījums, ka valsts budžeta projektā netiek atbalstīti ierosinājumi, kas paredz ievērojamu izdevumu daļas palielināšanu uz budžeta deficīta vai līdzekļu neparedzētiem gadījumiem rēķina", atzīst G. Bērziņš. „Vienlaikus nav saprotams, kādu iemeslu vai kādu lobija grupu spiediena rezultātā valdošā koalīcija konsekventi nav atbalstījusi Nacionālās apvienības priekšlikumus, kas vērsti uz budžeta ieņēmumu palielināšanu, solidāri uzliekot zināmu finanšu slogu arī ārvalstu bankām un lielajiem uzņēmumiem Latvijā".

G.Bērzinš norāda, ka gan Ministru kabinets, gan Saeimas Budžeta komisija praktiski bez diskusijām ir noraidījusi tādus Nacionālās apvienības priekšlikumus kā paaugstinātas uzņēmumu ienākuma nodokļa likmes ieviešanu ārvalstu uzņēmumiem ar peļņu virs 5 miljoniem latu gadā, dubultu nekustamā īpašuma nodokļa likmi par neizmantotajiem mājokļiem, vai t.s. finanšu stabilitātes nodevas piemērošanu 0,15%, nevis tikai 0,036% apmērā no banku saistību kopsummas, atņemot virkni finanšu pozīciju.

„Solidāri uzliekot izdevumu nastu arī ārvalstu bankām un lielajiem uzņēmumiem, valdība būtu varējusi izvairīties no tādiem sociāli sāpīgiem un ekonomiku bremzējošiem pasākumiem kā, piemēram, PVN likmes paaugstināšana elektrībai vai vietējām grāmatām un presei", uzsver G. Bērziņš.

Vienlaikus viņš uzsver: tā kā gan valdībā, gan Saeimas Budžeta komisijā ir izskanējis atbalstošs viedoklis Nacionālās apvienības priekšlikumiem ar norādi, ka nākotnē tie būtu ieviešami, Nacionālā apvienība aicina valdību jau tagad uzsākt nepieciešamās darbības šo pasākumu iestrādāšanai 2012. gada valsts budžetā. Tāpat Nacionālā apvienība aicina valdību veidojošās frakcijas beidzot nopietni ķerties pie Imgirācijas likuma normu pārskatīšanas, ņemot vērā to, ka pat Ministru kabinets atzinis, ka atvieglotā termiņuzturēšanās atļauju izsniegšana „daudzos nesniedz nepieciešamo ekonomisko labumu Latvijas tautsaimniecībai".

Informāciju sagatavoja Rolands Pētersons, TB/LNNK preses sekretārs

Iet atpakaļ