Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Gaidis Bērziņš: Stiprināt tiesiskumu un vienlaicīgi aicināt valdībā tiesiskuma grāvējus ir liekulība

01.10.2011 13:00

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”–TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, komentējot Zatlera Reformu partijas (ZRP) šonakt pieņemto Valdes lēmumu aicināt valdībā „Saskaņas centru” (SC), uzskata, ka šāds ZRP lēmums norāda uz liekulību – no vienas puses runāt par tiesiskuma stiprināšanu politikā, no otras, izlemjot aicināt valdībā partiju, kas 10.Saeimas laikā palīdzēja šo tiesiskumu konsekventi graut.

Gaidis Bērziņš uzskata, ka ZRP uzsākusi bīstamu spēli ar Latvijas valsts nākotni – piesedzot savu lēmumu ar argumentu mazināt sabiedrības etnisko sašķeltību, ZRP uz spēles ir likusi Latvijas ģeopolitiskā kursa maiņu. Taču atdodot savas balsis par ZRP, vēlētājs nedeva mandātu šai partijai kopā ar SC mainīt valsts pašreizējo rietumniecisko ģeopolitisko kursu par labu Austrumu virzienam.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs uzskata, ka paņemot valdībā SC, Valdim Dombrovskim šajā lielajā koalīcijā kā „Vienotības” premjeram būtu atvēlēta tikai formāla valdības vadītāja loma. Savukārt, ja valdība tiks veidota kopā ar Nacionālo apvienību, tā būs garantija, ka Valdis Dombrovskis kā premjerministrs varēs turpināt jau līdz šim iesākto politisko kursu.

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK aicina partiju „Vienotība” šajā situācijā saglabāt stingru nacionālo stāju un sekot „Vienotību” veidojošās Pilsoniskās savienības jau iepriekš pieņemtajam lēmumam, ka nākamo valdību jāveido „Vienotībai”, ZRP un Nacionālajai apvienībai.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Tomels
VL-TB/LNNK Valdes loceklis

Iet atpakaļ