Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Gaidis Bērziņš: ir jāatceļ īpašās termiņuzturēšanās atļaujas

02.12.2010 16:28

„Bēdīgi slavenie Imigrācijas likuma papildinājumi, kas paredz iespēju izsniegt terminēto uzturēšanās atļauju ārpus ES valstu investoriem, kuri Latvijā iegādājas nekustamo īpašumu par 100 000 latu vai 50 000 latu, vai iegulda 25 000 latu kādā uzņēmuma pamatkapitālā vai 200 000 latu kredītiestādes subordinētajā kapitālā, nestrādā un ir atceļami, uzskata Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!" - „Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bēziņš.

„Šodien ir skaidri redzams, ka minēto Imigrācijas likuma grozījumu atbalstītāju argumenti par milzu investīciju ieplūšanu Latvijā ir izrādījušies klaji melīgi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotā informācija liecina, ka termiņuzturēšanās atļauju iegūšanas nolūkā veikto darījumu skaits ir neliels, turklāt vairums no tiem Latvijas valstij nedod praktiski nekādu ekonomisko labumu. Tiek konstatēti gan fiktīvi darījumi ar mākslīgi palielinātu darījuma vērtību, gan darījumi radinieku starpā, gan tādi darījumi, kas notiek starp Latvijā nereģistrētām personām, naudas līdzekļus pārskaitot ar ārvalstu banku starpniecību", uzsver G. Bērziņš.

Viņš arī norāda, ka Ministru kabinets vēstulē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atzinis, ka „daudzos gadījumos ārzemnieka ieguldījums nesniedz nepieciešamo ekonomisko labumu Latvijas tautsaimniecībai, savukārt personas gūtais labums uzturēties Latvijā un tiesības brīvi pārvietoties Šengenas telpā ir ievērojami lielāks nekā pienesums Latvijas tautsaimniecībai, kas sākotnēji bija Imigrācijas likuma grozījumu nodoms".

„Šādos apstākļos es gribētu aicināt Iekšlietu ministriju un valdību ar vēsu prātu izvērtēt minēto jautājumu un, nevis nodarboties ar kaut kādu uzlabojumu meklēšanu, bet rosināt vispār atcelt Imigrācijas likuma nomas par īpašo termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtību. Arī VL-TB/LNNK Saeimas frakcija ir paudusi apņēmību iesniegt grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz likvidēt nepamatoti ieviestās normas", norāda G. Bērziņš.

Informāciju sagatavoja Rolands Pētersons, TB/LNNK preses sekretārs

Iet atpakaļ