Baiba Broka – tādu izvēli demonstrē ārvalstu investori, diplomāti un uzņēmēji

18.05.2013 10:28

Otrdien, 14. maijā, notika ārvalstu pārstāvniecību rīkota tikšanās-diskusija “Rīga globālajā pasaulē” ar mērķi dot iespēju ārvalstu diplomātiem, investoriem un uzņēmējiem iepazīties ar idejām un plāniem Rīgas ekonomiskajai attīstībai un investīciju vides uzlabošanai sešu politisko spēku priekšvēlēšanu programmās. Tikšanos-diskusiju organizēja Īrijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Diskusijā piedalījās pusotrs simts ārzemju pārstāvju no Amerikas, Beļģijas, Īrijas, Kanādas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas tirdzniecības kamerām.

Nacionālo apvienību (NA) diskusijā pārstāvēja Baiba Broka, NA Rīgas vēlēšanu saraksta līdere.

Diskusijas laikā ārvalstu investoriem un uzņēmējiem bija iespēja vērtēt partiju piedāvājumu un mēra kandidātu izpratni par investīciju nozīmi pilsētas attīstībā.

Diskusijas noslēgumā notika ārvalstu investoru balsojums par “Savu Rīgas mēru” , kurā uzticība tika izrādīta Baibai Brokai, NA mēra amata kandidātei.

Baiba Broka iepazīstināja ar NA piedāvājumu uzņēmējdarbības vides sakārtošanai, kā svarīgākos darbus minot, pirmkārt, nepieciešamību sakārtot publisko iepirkumu jomu, otrkārt, uzlabot tiesisko regulējumu publiskās un privātās partnerības veicināšanai un, treškārt, stimulēt mazo un vidējo uzņēmējdarbību, ko varētu panākt ar biznesa  inkubatoru attīstību Rīgā.

Atbildot uz ārvalstu investoru jautājumu par plāniem piesaistīt Rīgai ārvalstu investīcijas, Baiba Broka norādīja: „Galvenais princips – uz Rīgu jāaicina tie ārvalstu uzņēmēji, kas Rīgā attīstīs jaunas, Latvijā vēl nepārstāvētas industrijas, it īpaši augsto tehnoloģiju jomā. Savukārt Rīgai nepieciešamais investīciju apjoms ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tomēr svarīgākais Rīgas domes uzdevums ir investīcijām drošas un labvēlīgas vides radīšana.”

Turklāt, komentējot ārvalstu pārstāvju aizrādījumus par korupcijas riskiem Rīgas domē, NA mēra kandidāte B. Broka deva solījumu, ka Nacionālā apvienība atjaunos pretkorupcijas komisijas darbu un īpaši aktīvi kontrolēs pašvaldības uzņēmumus.

Diskusijas noslēgumā B. Broka novēlēja klātesošajiem veiksmīgu biznesa attīstību Rīgā un abpusēju guvumu – gan investoriem, gan Rīgas iedzīvotājiem – un aicināja uz sadarbību pēc 1. jūnija. “NA vēlēšanās noteikti uzvarēs, jo mums ir pārdomāti un sabalansēti priekšlikumi Rīgas pilsētas attīstībai un sabiedrības pārvaldībai un profesionālu cilvēku komanda, kas gatava darbam, lai veidotu Rīgu par modernu un eksportspējīgu pilsētu Baltijas reģionā”, Baiba Broka pauda pārliecību turpināt sarunas ar ārvalstu investoriem.

Informāciju sagatavoja L.Ozoliņa, NA preses sekretāre.

Iet atpakaļ