Mūsu cilvēki

Gaidis Bērziņš

11. Saeimas deputāts, Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Baiba Broka ir gatava uzņemties atbildību par Rīgu. PROGRAMMA

11.04.2013 22:38

Ceturtdien, 11. aprīlī, Nacionālā apvienība (NA) rīkoja preses konferenci, kurā informēja par rīcības programmu pašvaldību vēlēšanās Rīgā un iepazīstināja ar deputātu kandidātiem. Kā pirmā sarakstā ir Rīgas domes priekšsēdētājas amata kandidāte Baiba Broka.

Preses konferenci atklāja Raivis Dzintars, NA līdzpriekšsēdētājs. R. Dzintars uzsvēra Baibas Brokas piemērotību Rīgas domes vadītājas amatam: „Mūsu profesionāļi ir pulcējušies no visdažādākajām nozarēm. Sarakstu vada izcils, komponents un harizmātisks cilvēks. Mēs redzam, ka Rīgas domes vēlēšanas nav tikai cīņa par Rīgas domi, jo jautājums ir arī par nākamās Saeimas vēlēšanām un par to, kāda būs nākamā valdība. Es domāju, ka Nacionālās apvienības konkurenti varbūt skaļi to neatzīst, bet ir samierinājušies un saprot, ka izšķiršanās par nākamo Rīgas domes priekšsēdētāju ir Nils Ušakovs vai Baiba Broka.”

Savukārt Rīgas mēra kandidāte B. Broka iepazīstināja klātesošos ar pārējiem deputātu kandidātiem. NA piedāvātās komandas līderi ir Aleksandrs Kiršteins, arhitekts, Ingus Kļaviņš, transporta nozares speciālists, Dainis Locis, hokeja skolas „Rīga” direktors, Ģirts Lapiņš, uzņēmējs, un Kārlis Dombrovskis, Valsts policijas Narkotiku apkarošanas nodaļas vadītājs. Kopumā sarakstu veido jauni, enerģiski, bet vienlaikus arī pieredzējuši profesionāļi – cilvēki, kuri saprot, kas rīdziniekiem ir vajadzīgs, un zina, kā to īstenot dzīvē. Baiba Broka ir pārliecināta, ka: “Mūsu komandā ir iekļāvušies Rīgas un Latvijas patrioti, kuriem nacionālā ideja ir pamats un visu lietu mērs. Mums ir pieredze, spēks un zināšanas, kas nepieciešamas, lai profesionāli pārvaldītu Rīgu.”

Kopumā pieteikti 63 kandidāti, no kuriem 14% ir sievietes un 76% kandidātu ir ar augstāko izglītību.

Prezentējot NA rīcības programmu Rīgai, Baiba Broka īpaši uzsvēra iedzīvotāju labklājības līmeņa celšanu, piemēram, pašvaldības atbalsta nodrošināšanu ģimenēm ar bērniem un rēķinu samazināšanas plānu rīdziniekiem, tāpat arī labu pārvaldību un nacionālās identitātes stiprināšanu, nodrošinot atbalstu latviešu valodas apguvi visiem, „kas vēlas dzīvot latviskajā Rīgā”.

Runājot par jaunās koalīcijas veidošanu Rīgas domē pēc vēlēšanām, Baiba Broka atgādināja par principu, ka Nacionālā apvienība sadarbosies ar visiem, kas ir brīvi no prokremlisko aģentu ietekmes un  tiem politiķiem, kas nav nodevuši latviešu tautas intereses, balsojot pret latviešu valodu referendumā. “Es esmu droša,” piebilda Baiba Broka, “ka Latvijas sabiedrība ir gana pieredzējusi, gudra un spēj novērtēt Nacionālās apvienības līdzšinējās darbības konsekvenci. Es esmu pārliecināta, ka visus rīdziniekus vieno ideja, ka Rīga ir nacionālās identitātes, kultūras un ekonomiskās atdzimšanas simbols un visu pasaules latviešu galvaspilsēta. Nacionālās apvienības pārvaldītā Rīga būs nacionāla pēc būtības un saimnieciski racionāla pēc satura”.

Informāciju sagatavoja L.Ozoliņa, Nacionālās apvienības preses sekretāre

NA 4000 zīmju programma Rīgai

SPĒKS UN TEIKŠANA
Latviskai Rīgai — Latvijas galvaspilsētai

Nacionālās apvienības vadītā Rīga būs latviska, droša, ģimenēm draudzīga, labi pārvaldīta un ērta pilsēta.

Mēs esam par Latvijas pamatnācijas vērtībām un kultūru, par nacionālās tautsaimniecības īpašo statusu Rīgā. Par jaunām darba vietām un atbalstu Latvijas uzņēmējiem.

Bērni — nākotnes Rīgai. Mēs atrisināsim bērnudārzu problēmu un pašvaldības bērnudārzos pāriesim uz apmācībām tikai latviešu valodā.

Skolās izskaudīsim narkotikas. Mēs ieguldīsim līdzekļus ne tikai narkomānijas apkarošanā, bet arī profilaksē un prevencijā. Atjaunosim "Rīgas atkarību profilakses centra" darbību. Vienlaikus mēs uzsāksim cīņu pret narkotiku tirdzniecību. Katram bērnam Rīgā reizi gadā nodrošināsim pilnu veselības pārbaudi bez maksas.

Pilnveidosim sociālo pabalstu sistēmu, īpaši atbalstot ģimenes ar bērniem.

Rīga — kultūras galvaspilsēta. Atbalstīsim radošās aktivitātes, tautas mākslas un amatiermākslas kolektīvu attīstību. Veicināsim nacionālo kultūras biedrību darbu un finansiāli atbalstīsim tās. Sadarbosimies ar tradicionālajām reliģiskajām konfesijām. Veicināsim kultūras eksportu, un Rīga kļūs par Baltijas reģiona vadošo kultūras un mākslas pilsētu. Sadarbībā ar valdību un uzņēmējiem Rīgā taps Modernās mākslas muzejs, jauna koncertzāle, stadions, vieglatlētikas manēža. Katrā Rīgas apkaimē būs sakārtotas atpūtas vietas ģimenēm, peldvietas, rotaļu un sporta laukumi, suņu pastaigas vietas un veloceliņi.

Mazāki rēķini — turīgāki iedzīvotāji:

  1. Atrisināsim "piespiedu nomas" situāciju starp dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašniekiem. 80 tūkstoši dzīvokļu īpašnieku kopā ar savām ģimenēm šobrīd Rīgā cieš no absurda, ka zeme zem daudzdzīvokļu mājām pieder citam īpašniekam.
  2. Izmantojot publisko un privāto finansējumu, četru gadu laikā renovēsim vismaz 25 procentus daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku, panākot katrā ēkā enerģijas ietaupījumu vismaz 60 procentu apmērā. Savukārt desmit gadu laikā dzīvojamais fonds tiks renovēts pilnībā. Šajos darbos tiks nodrošināta augsta kvalitāte, un plaši tiks izmantoti Latvijā ražoti materiāli.
  3. Pakāpeniski pāriesim uz iedzīvotāju tiešajiem norēķiniem ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Nepieļausim apkures atslēgšanu dzīvojamām ēkām.
  4. Pārņemot "Rīgas siltuma" kapitāla daļas, panāksim, ka šis uzņēmums strādā rīdzinieku labā. Lai samazinātu apkures izmaksas, veicināsim ekonomiski pamatotu pāreju uz atjaunojamiem energoresursiem.

Saimnieciskā Rīga. Mēs atjaunosim Investīciju un uzņēmējdarbības konsultatīvo padomi. Sadarbībā ar uzņēmējiem un augstskolām veidosim biznesa un tehnoloģiju inkubatorus. Veidosim industriālās teritorijas ar attīstītu infrastruktūru un pieejamiem pamatpakalpojumiem. Rīgas osta būs pilsētas ekonomiskā sirds. Tā būs moderna, mūsdienīga un strādās pilsētas interesēs.

Rīga būs pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ikvienam nodrošināsim vieglu piekļuvi visām ikdienā svarīgajām kultūras un sadzīves vietām.

Izveidosim "novieto un brauc" stāvparkus pie visām nozīmīgām iebrauktuvēm pilsētā un ērtu sabiedriskā transporta savienojumu ar pilsētas centru. Palielināsim budžetu ielu un iekšpagalmu remontiem un nodrošināsim stingru kvalitātes kontroli.

Rīgas domē atjaunosim Korupcijas novēršanas komisiju.

Zaļā Rīga. Saglabāsim un attīstīsim pilsētas zaļo rotu — parkus un mežus. Daugavas krastmala un zaļās teritorijas tiks plašāk pielāgotas atpūtas pasākumiem. Lucavsalā un Uzvaras parkā ierīkosim aktīvās atpūtas un atrakciju zonas.

Atjaunosim pilsētas galvenā arhitekta un galvenā dārznieka amatu.

Uzlabojot kontroli, būtiski samazināsim gaisa piesārņojumu. Atbalstīsim vietējos ražotājus, veidojot zaļos tirdziņus mikrorajonos.

Latviska Rīga. Latvijā un Rīgā visi godās latviešu kultūras tradīcijas, nacionālos simbolus un latviešu karavīru piemiņu.

Rīga kļūs par starptautisku tirdzniecības, kultūras un tehnoloģiju centru, tajā pašā laikā saudzīgi un profesionāli saglabājot pilsētas izcilo kultūrvēsturisko mantojumu.

Rīga ar darba vietām un kultūras pieejamību būs pievilcīga latviešiem, lai tie no visas pasaules atgrieztos uz dzīvi Latvijā.

Rīga būs pilsēta, kurā spēks un teikšana ir rīdziniekiem, kuri ciena latviešu valodu un Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

Deputātu kandidāti Rīgai

Saraksts CVK mājaslapā

Atvērt kā PDF

Iet atpakaļ