Attiecības starp atsevišķām kultūras autoritātēm un ministriju saasina finansējuma trūkums

08.05.2012 14:47

Izskanējusī informācija, ka Kultūras ministrija (KM) būtu ignorējusi vakardien Kultūras alianses (KA) rīkoto sanāksmi, kurā bija aicināti dažādu kultūras un mākslas organizāciju pārstāvji, nav patiesa, jo pati KA vadība iepriekš KM sūtītajā vēstulē norādīja, ka kultūras ministres slimības dēļ tikšanās laiku būtu lietderīgi pārcelt.

Neraugoties uz šādas vēstules adresēšanu ministrijai, KA 7.maija tikšanos neatcēla, tādējādi neļaujot ministrijas pārstāvjiem argumentēt savu nostāju, turklāt pēc tikšanās izplatīja nepatiesu informāciju par to, ka ministrijas pārstāvji tikšanos ignorē, lai gan paši iepriekš bija maldinājuši ministriju par tās pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Pēc pirmās, pārspīlēti emocionālās sanāksmes 2.maijā, Žanetai Jaunzemei-Grendei saasinājās veselības problēmas, kuru dēļ viņa šonedēļ atrodas ārstu uzraudzībā. Ministres prombūtne tiek nekorekti izmantota, lai publiskajā telpā izplatītu vienpusēju informāciju par domstarpībām starp ministri un nozares pārstāvjiem.

„Domstarpības rada divi apstākļi. Pirmkārt, kultūra finansiāli tiešām ir apdalīta un „apgriezta” tik tālu, ka ir sasniegta kritiskā robeža. Par to atbildību nevar uzvelt uz esošās ministres pleciem, kura darīja visu iespējamo, lai valsts finansējums kultūras nozarei šogad, par spīti budžeta konsolidācijai, paliktu iepriekšējā līmenī, un šobrīd valdībā aktīvi strādā, lai  nākamgad tas būtiski augtu. Līdzekļu atrašana kultūras vajadzībām būs šīs valdības pastāvēšanas jautājums,’’ uzsver NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

„Otrkārt, Žaneta Jaunzeme-Grende daudziem neierasti, bet uzdod jautājumus, kā līdzekļi tiek izmantoti, kāds ir paredzētais labums sabiedrībai, kādā veidā līdzekļus izmantot visefektīvāk. Iespējams, komunikācija varētu būt labāka visās pusēs, bet strīdus iemesls jau nav pati komunikācija, bet gan līdzekļu sadalījums nozarē. Ja kāds šādos apstākļos vēl apzināti pielej eļļu ugunij un vēlas sašūpot ministra krēslu, tad viss notiek tā, kā mēs to redzam.”

Līdzko ministres veselības stāvoklis to ļaus, Nacionālā apvienība rīkos tikšanos ar ministres, KA un nozares pārstāvju piedalīšanos, lai konstruktīvā gaisotnē pārrunātu problēmjautājumus.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Iet atpakaļ