Nacionālā apvienība Valda Dombrovska vadītajā Ministru kabinetā

Otrdien, 25.oktobrī, 11.Saeima ārkārtas sēdē Ministru prezidenta amatā apstiprināja Valdi Dombrovski un izteica uzticību viņa sastādītajam Ministru kabinetam, kurā Nacionālo apvienību pārstāv tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš un kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Par jauno valdību balsoja 57 deputāti, bet pret 38 deputāti. Par nobalsoja 56 koalīcijas deputāti (20 VIENOTĪBA, 16 ZRP, 14 NA un 6 no ZRP atšķēlušies) un Ingmārs Līdaka no ZZS.

Valdības koalīcijas sadarbības līgums un Valdības deklarācija.

Atskaite par 100 dienās paveikto.

Pēc Gaida Bērziņa demisijas Saeima tieslietu ministra amatā no Nacionālās apvienības 05.07.2012 apstiprināja Jāni Bordānu.

Ziņas par NA darbu valdībā

31.01.2013 16:23

Jānis Bordāns sveic poļu tautu Janvāra sacelšanās 150 gadadienā

Tieslietu ministrs nosūtījis apsveikuma vēstuli Polijas Republikas vēstniekam Ježijam Marekam Novakovskim, sveicot poļu tautu 150 gadadienā, kopš sākās vēsturiskā Janvāra sacelšanās pret Krievijas impēriju, lai atjaunotu Polijas – Lietuvas valstiskumu.

Lasīt tālāk...

22.01.2013 22:16

Būtiskākais Kultūras ministrijas veikums nacionālās identitātes stiprināšanā

Mērķprogrammas „Nacionālā identitāte’’ mērķis ir stimulēt radošās personas un kolektīvus radīt darbus, kas stiprina dzimtenes mīlestību, veicina piederības izjūtu Latvijas kultūras telpai, latviešu valodai, kā arī izpratni par Latvijas vēsturi un kultūras mantojumu. Uz finansējumu varēs pretendēt gan kino, gan jebkuras citas radošās industrijas projekti, iesniedzot savus pieteikumus VKKF izsludinātajos projektu konkursos.

Lasīt tālāk...

09.01.2013 16:26

Jānis Bordāns: Prokurori ir centrālās personas, kas veido tiesiskumu

Prokurori nav starpposms starp policiju un tiesu - prokurori ir centrālās personas, kas veido Latvijas tiesiskumu, šodien, uzrunājot virsprokurorus projekta "Ilgtermiņa mācību stratēģijas prokuroriem attīstība un ieviešana'' atklāšanā, izteicās tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Lasīt tālāk...

09.01.2013 15:44

Ar izpratni, nevis pēc instrukcijas. Intervija ar Jāni Bordānu

Tieslietu ministrs intervijā Dinai Gailītei un Sannijai Matulei (Jurista Vārds): Mana pārliecība, ka mūsu tiesas var strādāt pēc labākajiem paraugiem. Šo mērķi kaut kur kavē likums, taču daļēji – arī pašu neticība sev. Vajag noticēt sev!

Lasīt tālāk...

09.01.2013 14:01

Atbildot uz neskaidrībām par kultūras ministres vizīti pie tautiešiem Austrālijā

Kultūras ministrijas skaidrojums saistībā ar kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes komandējuma uz Austrāliju organizatorisko pusi. Informācijai pievienota komandējuma atskaite un programma.

Lasīt tālāk...

23.10.2012 14:26

Parakstīta vienošanās par valsts atbalstu dzimstības veicināšanai un ģimenēm ar bērniem

Valdošo koalīciju veidojošās partijas noslēgušas vienošanās protokolu, kurā atbalstīti Nacionālās apvienības priekšlikumi demogrāfijas stāvokļa uzlabošanai. Priekšlikumi paredz virkni būtisku pasākumu, kuriem papildus līdzekļi tiks rasti jau 2013. gada budžetā.

Lasīt tālāk...

30.07.2012 19:06

Jānis Bordāns: valstij naidīgi noskaņotu politisko partiju reģistrācijas iespējamība ir tiešs demokrātijas apdraudējums

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzskata, ka demokrātiskā valstī nav pieļaujams, ka politiskajās partijās, proti - organizācijās, kuru pašsaprotamais mērķis ir iegūt varu valstī, darbojas un, jo īpaši tās vada personas, kuras aktīvi veicina naida izpausmes sabiedrībā.

Lasīt tālāk...

24.07.2012 15:35

11.novembra krastmalā ir jānotiek tikai valstiski nozīmīgiem pasākumiem

11.novembra krastmalā Rīgā ir jānotiek tikai valstiski nozīmīgiem pasākumiem – tādiem, ar kuriem lepojas un par nozīmīgu uzskata Latvijas sabiedrība un kuri stiprina nacionālo identitāti, komentējot šīs nedēļas nogalē krastmalā plānoto festivāla „Jaunais vilnis’’ diskotēkas norisi, uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Lasīt tālāk...

16.07.2012 12:45

Jānis Bordāns par tieslietu ministra lomu un ebreju īpašumu restitūcijas jautājumu

Šobrīd ļoti jāpiestrādā pie tā, lai valsts jau ilglaicīgi tiktu veidota moderna, nacionāla un eiropeiska, un to darīt pienāktos tieši tieslietu ministram. Vajadzētu iedzīvināt Satversmē nostiprinātās demokrātiskās tiesības un to, kas ir ietverts Satversmes kodolā. Kā piemērs šajā aspektā ir tas, kas saistīts ar Latvijas informatīvo telpu. Tas arī ir tiesību drošības jautājums.

Lasīt tālāk...

14.07.2012 13:36

Jānis Bordāns: Pilsonības iegūšanas priekšnoteikums ir saikne ar Latvijas valsti

Tieslietu ministrs konferences "Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai" atklāšanā sveica visus klātesošos, kuri sapulcējušies, lai otro gadu pēc kārtas kopīgi apspriestu mūsu valstij, ikvienam tās pilsonim, ikvienam latvietim svarīgu tēmu. „Mēs esam latvieši un ikviens no mums, lai arī kur viņš šobrīd atrodas, ir piederīgs Latvijai!”

Lasīt tālāk...